הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לא יחזור לישראל? הפלונטר של צ'יבוטה

החלוץ רוצה לשוב ארצה, בעוד מכבי תל אביב ומכבי חיפה מועמדות לצרפו, אבל לודוגורץ מערימה קשיים וכבר סירבה להצעה רשמית מקבוצה אחרת באירופה. הסכומים והפרטים על מצבו בפנים

תומר לוי
תומר לוי  12.01.22 - 11:33

מאז שעזב לבולגריה, מאוויס צ'יבוטה נחשב מדי חלון העברות כאחד המועמדים הבולטים לשוב ארצה וגם החורף שמו קושר למכבי תל אביב ומכבי חיפה, אבל נראה שהדרך חזרה לישראל רחוקה. לודוגורץ דורשת עבור החלוץ 1.3 מיליון יורו ולא מוכנה להתפשר על פחות מכך, מה שיקשה על האלופה וסגניתה לשים את ידן עליו.

מתברר שבינתיים לודוגורץ כבר סירבה להצעה אחת די מפתה עבור צ'יבוטה - של לך פוזנן. הקבוצה שממוקמת בפסגת הליגה הפולנית הגישה לבולגרים הצעה רשמית בסכום של כ-800 אלף יורו, אבל הם סירבו לה בכל תוקף. בינתיים, החלוץ לוקח חלק במחנה האימון של הירוקים באנטליה לקראת חזרת הליגה הבולגרית מפגרת החורף.

חלוץ נבחרת קונגו משחק לפרקים בהרכב, אך לודוגורץ לא ימהרו למכור אותו במחיר נמוך מאחר שאין להם בעיות כלכליות. בקיץ החולף הם רכשו את שחקן הכנף, קיריל דספדוב מקליארי בשני מיליון יורו, ואת דן ביטון הם מכרו למכבי ת"א במיליון יורו, מאה אלף יורו פחות מהסכום בו נרכש. צ'יבוטה עצמו אגב, מעוניין לשוב לישראל, אבל ייקח זמן עד שזה אכן יקרה.

צ'יבוטה הגיע בקיץ 2019 ללודוגורץ, ששילמה עבורו לבני יהודה 800 אלף יורו. במועדון הבולגרי הספיק החלוץ להבקיע 13 שערים ב-58 הופעות ליגה והעונה כבש שלושה שערים והוסיף שמונה בישולים ב-16 משחקים. מלבד בני יהודה, איתה זכה בגביע המדינה, שיחק בישראל גם כמושאל בהפועל כפר סבא.