הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לצמוח מהכאב: על עתידו של מנור סולומון

המסע בין מומחים כדי לאבחן את הפציעה, ההצעה שנפלה בינואר בגללה והמחשבה על המעבר לקיץ. קשר שחטאר חשף ברשתות שעבר ניתוח, אבל כבר בקרוב הוא יחזור למגרשים עם מטרה ברורה: להגיע לליגה בכירה כבר בקיץ. מבט על מה שעבר עליו

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  29.01.22 - 09:22

מנור סולומון שיתף השבוע את עוקביו ברשתות החברתיות בניתוח שעבר בארה"ב, בשל פציעה שפגעה ביכולתו בארבע השנים האחרונות. הוא ניסה להתגבר על הפציעה בשריר התאומים, שגרמה לו לאי נוחות בתנועה והפריעה לו בעיקר בספרינטים. מדובר בפציעה משמעותית, בוודאי כשמדובר בשחקן שמרבה לבצע יציאות מהירות מהמקום במהלך המשחק.

תחילה סולומון ניסה להתגבר על הכאבים ללא התערבות כירורגית. במשך ארבע שנים הוא עבר אצל עשרות מומחים במספר מדינות עד שהתקבלה ההחלטה הסופית, שהוא יצא לארה"ב. לפציעה של סולומון למעשה קוראים תסמונת המדור ובאנגלית: Compartment Syndrome. את הבדיקה עושים על ידי מכשיר למדידת לחצים ב-4 מדורים בשוק, לפני ומיד לאחר אימון. אצל סולומון מצאו לחץ גבוה בארבעתם, ולכן הוא נאלץ בהתערבות כירורגית. לניתוח שהוא ביצע קוראים ניתוח פסיוטומיה, בו פתחו לו את רקמת החיבור ב-4 המדורים בשתי הרגליים.

לפני כשבועיים סולומון המריא לארה"ב והאבחנה הראתה שהוא חייב לעבור ניתוח, שההחלמה ממנו היא די מהירה. כמה מהירה? כבר בשבוע הבא הוא ינחת בטורקיה ויצטרף לחבריו בשחטאר דונייצק. כמו כן, הוא צפוי לעמוד לרשות הקבוצה עם חידוש הליגה. "הניתוח שעבר הוא מקצה שיפורים לקראת הקיץ", אמרו בסביבתו, "הוא יחזור טוב יותר וחזק יותר".

למעשה, מצבו הרפואי מנעה ממנו מעבר לליגה בכירה כבר בחלון הזה. סוכניו, שלומי בן עזרא וגלעד קצב בשיתוף פיני זהבי הגישו לשחטאר דונייצק הצעה שבסופו של דבר לא יצאה לפועל בשל העובדה שסולומון צריך היה צריך לעבור את ההליך הרפואי וכן בגלל אי הסכמתם של האוקראינים לעסקה. תג המחיר של סולומון עומד על 20 מיליון יורו והאוקראינים לא מתכוונים למכור אותו במחיר נמוך מזה. בחלון הנוכחי לא צפוי מעבר, אך מנור מעוניין לעשות זאת בקיץ.

בשחטאר דונייצק מעוניינים להאריך את חוזהו של סלומון שמסתיים בדצמבר 2023 וכבר פתחו עמו בשיחות, אך עדיין לא ברור האם סולומון יסכים להאריך את חוזהו שכן ברצונו לעשות את קפיצת המדרגה ולחתום במועדון בכיר יותר. סולומון סימן את משחקי ההכנה של נבחרת ישראל מול גרמניה ורומניה במרץ כמשחקים שיהיו חלון הראווה שלו לקבוצות הגדולות באירופה, בתקווה שיכולת גבוהה תסדר לו מעבר.

עד כה האוקראינים מנעו זאת ממנו על אף שהונחו על שולחנם מספר הצעות, אבל כנראה שהפעם הם כבר לא יוכלו לעמוד בדרכו אם ירצו לקבל רווח מסוים עליו. המכירה העתידית שלו היא משמעותית גם למכבי פ"ת ואבי לוזון שעוקבים אחרי זה, שכן למלאבסים 15% ממכירה עתידית שלו, וכשמדברים על הסכומים המדוברים, מדובר בסכום משמעותי מאוד עבור מכבי פ"ת.