הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

יהפוך לשחקן חופשי: עתידו של דור פרץ

החוזה בוונציה ישתדרג, אך ירידתה לליגת המשנה באיטליה ככל הנראה תטרוף את הקלפים. הקשר מעדיף להישאר באירופה, אך אופציית מכבי ת"א נותרה פתוחה. על הקיץ הצפוי של הליגיונר

תומר לוי
תומר לוי  14.05.22 - 17:53
פרץ. עתיד הקשר על הפרק (Getty Images)
פרץ. עתיד הקשר על הפרק (Getty Images)

אחרי שנה אחת בלבד בסריה A, ונציה ירדה היום (שבת) רשמית לליגה השניה באיטליה. כתוצאה מכך, חוזהו של דור פרץ, קשרה הישראלי של הקבוצה, יסתיים באופן אוטומטי והוא יורשה לחפש לעצמו קבוצה חדשה לקראת העונה הבאה.

פרץ, כזכור, הגיע לוונציה בקיץ שעבר ללא תמורה - שכן היה שחקן חופשי כשעזב את מכבי ת"א - וחתם על חוזה לשלוש שנים. בעונתו הראשונה הרוויח פרץ 875 אלף יורו, כאשר בעונה השנייה שכרו אמור להשתדרג ל-975 ובעונה השלישית אמור לעלות ל-1.1 מיליון יורו נטו (לא כולל בונוסים). עם זאת, כעת, כשקבוצתו ירדה לליגת המשנה, נשאלת השאלה מה צופן העתיד לפרץ?

אופציית ההישארות בוונציה קיימת אמנם, אבל קיימות הערכות שפרץ לא ירצה להמשיך על פי החוזה ויחפש יעד חדש בקריירה. מה שכן בטוח, זה שהאופציה המועדפת על הקשר היא להישאר באירופה ולמצות את האפשרויות עד תום.

לצד זאת, אופציית קאמבק למכבי ת"א, הקבוצה בה גדל פרץ ושיחק את מירב שנותיו בישראל, תמיד מונחת על השולחן. הצהובים מחזרים אחרי האקס, נמצאים עימו בקשר תמידי ואף יכולים להציע חוזה גדול שמוערך בכ-500-600 אלף דולר לעונה - אבל כאמור, הוא ירצה לבחון את האפשרויות מעבר לים לפני כן.

פרץ שיחק העונה 16 משחקי ליגה בסרייה A, בהם השלים 461 דקות בלבד ובישל פעם אחת. בגביע האיטלקי הוא הוסיף עוד שלוש הופעות (616 דקות) ובישל פעם נוספת. הקרדיט המועט שקיבל התגבר מעט בשלבי ההכרעה של העונה, כשפרץ אף פתח בהרכב פעם אחת.