הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הבשורה של פיפ"א: מנור סולומון יהפוך לשחקן חופשי

חדשות מצוינות לישראלי של פולהאם. פיפ"א האריכה את חוק השעיית חוזי השחקנים באוקראינה, שחקן הכנף יכול להשתחרר ללא תמורה. המשמעות - מכבי פ"ת ושחטאר יפסידו מיליונים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.05.23 - 19:23
(Getty)
(Getty)

חדשות משמעותיות מאוד להמשך הקריירה של מנור סולומון. פיפ"א הודיעה השבוע לאור מצב המלחמה באוקראינה, ולאחר דיונים בין נשיא פיפ"א ונשיאי ההתאחדויות ברחבי העולם, הוחלט להאריך את תוקף החוק שמאפשר לשחקנים להשעות את החוזים שלהם בקבוצות מאוקראינה.

סולומון כזכור, הגיע בתחילת העונה לפולהאם בהשאלה משחטאר דונייצק, מבלי שזאת קיבלה כסף עבורו, ואמור היה לחזור אוטומטית למועדון עם סיום העונה בפרמיירליג. כעת, יש לו את הזכות להשעות באופן חד צדדי את החוזה שלו עם הקבוצה האוקראינית, בתנאי שישלח הודעה למועדון עד ה-1 ביולי 2023.

החוק מאפשר השעיה של החוזה עד 30 ביוני 2024, אך מכוון שהחוזה של סולומון מסתיים בדצמבר הקרוב, הוא למעשה הופך לשחקן חופשי. מדובר כמובן בחדשות נפלאות עבור הישראלי, שכעת יכול להגיע בחינם לכל קבוצה שתחפוץ בו, ובהחלט מגדיל את הסיכויים שימשיך בפולהאם. באנגליה כבר מדווחים כי טוטנהאם מעוניינת בישראלי, כאשר גם ליון הוזכרה כמועמדת בדיווח שמגיע מצרפת.

מי שיצאו מופסדות ובגדול מהסיפור הן כמובן שחטאר דונייצק, שקיוותה למכור את הישראלי בכסף גדול אחרי שכבש העונה 4 שערים בפרמיירליג ואף היה מועמד לשחקן החודש של הליגה, וכמובן מכבי פתח תקווה, שכחלק ממכירתו לשחטאר דונייצק בחורף 2019, מכבי פ"ת שמרה לעצמה 15 אחוזים ממכירה עתידית של הכוכב, מה שאמור היה להיות שווה לה מיליונים.