הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לידור כהן: "השחקן מפלסטין? יודע שהוא לא יכול לטעות"

המחוות במשחקים וההפגנות בתאילנד. לידור כהן על ההתמודדות מרחוק

ליאת ביתן  20.11.23 - 14:19

תגיות: לידור כהן

מעבר לדאגה למה שקורה בארץ, לידור כהן, שחקנה של טראט התאילנדית, צריך להתמודד גם עם סביבה שיכולה להיות לפעמים עויינת וגם שחקן בקבוצה ממוצא פלסטינאי. בינתיים, הוא מנסה להישאר עם הראש בכדורגל ולעזור לקבוצתו להימנע מירידה לליגה השניה.

לידור, איפה תפס אותך היום של האסון? האם אתה מרגיש לחץ במשחקים בעקבות כל מה שיצא לך לשמוע ולראות?
"תפס אותי בבית ובגלל ההבדלי שעות, אצלי היה 11:30 בבוקר ובגלל שהייתי ערני, אז התקשרתי ושלחתי הודעות למשפחה שיש אזעקות כי קיבלתי התראות לטלפון וישר פתחתי חדשות והתעדכנתי במה קורה. קשה לעכל. אני לא מרגיש לחץ, אבל הראש לא נקי לכדורגל כשרואים זוועות כאלה מאותה שבת שחורה ובכל עדכון שמגיע".

איך זה מרגיש לעלות לשחק בזמן מלחמה בישראל?
"זה לא מצב נוח כי הראש במדינה, בעם שלי וקשה להתנהל כאילו הכל טוב. מצד שני, אני תחת חוזה ומחוייב להמשיך לשחק".

אתה מוצא דרך להנציח ולהזכיר את הנרצחים והחטופים הישראליים או החיילים?
"בכל משחק אני עולה עם חבישה עם כיתוב 'עם ישראל חי' ו'מי שברך אבותינו לשמירה על חיילי צה"ל והשבת החטופים לשלום'. אני מעלה לרשתות החברתיות כמה שיותר תוכן הסברה שהעולם יראה את האמת".

האם חשבת לחזור לארץ בעקבות המצב?
"חזרתי לארץ לשבוע בפגרת הנבחרות כדי להיות עם המשפחה שלי. אני תחת חוזה, ובארץ לא היה ברור אם הליגה תחזור, ככה שלא חשבתי על לחזור לשחק בארץ".

לאור המצב פה בארץ, מה אתה ממליץ לליגות בישראל. אתה חושב שניתן לשחק כאן תחת מלחמה?
"קשה להגיד מרחוק ואני לא בקיא בכל המתרחש בקבוצות ואיך השחקנים מרגישים וכל עניין התקציבים, ככה שאני לא יכול להמליץ לטוב או לרע".

מה דעתך על התגובות בכדורגל העולמי?
"אני חושב שבודדות הקבוצות שגינו את הטבח. זו תעודת עניות לכל הכדורגל העולמי. בכל מה שקשור לישראל, מתעלמים".

האם אתה מקבל תמיכה מהקבוצה שלך? מהקהל?
"הצוות המקצועי והשחקנים תמיד שואלים לשלומי ולשלום המשפחה ודואגים לוודא שאני בסדר. מהקהל גם... אני מקבל המון אהבה. שולחים לי עשרות הודעות תמיכה".

האם אתה נתקל באנטישמיות באזור שאתה נמצא בו בתאילנד?
"לפעמים יש הפגנות בעיר בירה בבנגקוק, ליד השגרירות. כשיש שחקני יריבה מפלסטין, אוהדים תולים דגלי תמיכה בהם, אך אני מבקש שלא ייתנו להם לתלות את הדגלים ונענים לבקשתי".

איך אתה מתמודד עם חברך לקבוצה הפלסטינאי?
"הוא חצי צ'יליאני, חצי פלסטינאי. במגרש אני צריך לעשות את הפרדה למען הצלחת הקבוצה והמועדון. בחדר הלבשה הוא יודע שהוא לא יכול לטעות מולי, כי אשתיק אותו".

האם הכרת מישהו שנחטף או נרצח?
"לא הכרתי באופן אישי, אבל זה העם שלנו, המדינה שלנו והכאב הוא של כולנו. אני מקווה, בעזרת השם, שהחטופים ישובו במהרה הביתה בריאים ושלמים. לחיילי צבא ההגנה לישראל ולכוחות הבטחון - אנחנו מאחוריכם, אוהבים אתכם. אתם הגיבורים שלנו".