הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"ג'אבר? החלטה שלו. אני גאה להיות ישראלי"

סייף שיתף על חדר ההלבשה בבאקו, תקף את חמאס ואיך קשור קורא בקפה לנבחרת?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.11.23 - 15:26

קני סייף עבר הרבה בקריירת הכדורגל שלו. הקשר סיפר בראיון ל"אתלטיק" על הדרך המוזרה שעזרה לו לבחור לייצג את ארצות הברית, את דעתו על המלחמה בישראל והמצב בחדר ההלבשה אותו הוא חולק עם עטטא ג'אבר, שחקו נבחרת פלסטין.

סייף התחיל ואמר על הבחירה בארה"ב: "עבור הוריי, זה היה רגע מיוחד, לראות את בנם מייצג את המדינה שלדעתם הייתה הסיבה לקיומו. הם לא הצליחו להרות בישראל, הם התייעצו עם מנהיג דתי דרוזי שחיפש עתידות בתחתית כוס קפה".

הקשר סיפר על כך בהרחבה: "יש דרך מסורתית שבה אתה מסיים את הקפה שלך, הופכים אותו ומחכים שיתייבש, כשהוא מתייבש ואתה מסתכל על הכוס תראה כמה דברים. יש בחורים שיכולים לקרוא אותם ולהסביר לך על החיים שלך. אני יודע מאמא ואבא שלי שהם ניסו חמש שנים להביא ילד, אבל הקריאה אמרה שהם צריכים לטוס לאמריקה. הם טסו ואני נולדתי".

"גדלתי עם אבא שאהב כדורגל ובשכונה שבה הכל קשור לכדורגל", אומר סייף. "אתה מסיים את בית הספר ואתה משחק את המשחק. אתה חושב ומדבר על זה כל היום. לא באמת הייתה לי קבוצה ספציפית, אבל אהבתי לראות את המועדונים הגדולים עם השחקנים הגדולים".

סייף סיפר שהקריירה הגלובלית שלו הפכה אותו לאדם רחב אופקים. יש לו השקפה עולמית והוא מגדיר את עצמו כאמריקאי-ישראלי גאה, שכרגע מחשבותיו אינן רחוקות מהמלחמה בישראל ובעזה. אביו נפטר, אך אמו עדיין חיה בישראל. הוא מודאג לגבי אהוביו בבית.

הוא המשיך וסיפר: "זו תקופה מאוד קשה. אני מכיר הרבה אנשים שעוסקים בהגנה עלינו בצה"ל וזה רגע שבו אנחנו צריכים לעמוד ביחד. יש לקוות שהאנשים החטופים יוכלו לחזור למשפחותיהם ואנחנו נסיים את הסיפור במהירות".

כשנשאל האם קשה להיות ישראלי בחו"ל בנסיבות הנוכחיות, אמר: "אנשים צריכים להבין שארגון טרור תקף אותנו, את המשפחות שלנו, את החברים שלנו. מרגיש כאילו אנחנו המדינה היחידה שצריכה להגן על עצמה כדי להגן על עצמה".

בהמשך תקף את חמאס: "המעשה שחמאס עשה, הוא לא אנושי. האמרה שכולם צריכים לומר היא שחרור פלסטין מחמאס".

זה עניין שמסעיר אותו באופן מובן גם אם הוא מעדיף להתרכז בספורט שלו מאשר בפוליטיקה. עם זאת, אפילו בחדר ההלבשה בנפטצ'י באקו יש תזכורות למצב הבטחוני, כשאחד מחבריו לקבוצה הוא עטאא ג'אבר שעורר סערה כשייצג את נבחרת פלסטין: "חדר ההלבשה זה המקום שבו אני מנסה להתמקד רק בכדורגל. אני לא רוצה לדבר על פוליטיקה שם. לכל אחד יש החלטה משלו ולי יש את שלי. אני גאה להיות יותר מתמיד ישראלי".