ג'ודו: יוסף פללשווילי עוכב לחקירה בגרמניה

הג'ודוקא הישראלי, שמועמד להגיע ללונדון 2012, בצרות. עוכב בחשד שלא שילם על משחת שיניים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.02.12 - 20:09
מסתבך. פללאשווילי
מסתבך. פללאשווילי

תחילת כתבה

יוסף פללאשווילי, שהיה מועמד לייצג את ישראל במשחקים האולימפיים, הסתבך היום (שישי) בגרמניה. הישראלי, שאמור היה להתחרות מחר בתחרות הגראנד פרי היוקרתית בדיסלדורף, עוכב לחקירה בחשד שלקח משחת שיניים בסופרמרקט מקומי מבלי לשלם. פללאשווילי לא יתחרה בגראנד פרי וכתוצאה מכך הסיכויים שיהיה במשחקים האולימפיים בלונדון נפגעו משמעותית.

  • שבת: אליס שלזינגר תנסה להבטיח את המקום במשחקים האולימפיים
  • הספירה לאחור החלה: היכנסו לאיזור המיוחד לקראת לונדון 2012 
  • שבת, 18:00, שידור חי בספורט 5, שלבי ההכרעה מגרנד פרי גרמניה
  • פללאשווילי יעמוד בפני וועדת משמעת של איגוד הג'ודו, שתקבע כיצד לנהוג עימו. בחודש דצמבר האחרון פללאשווילי נסע ללא אישור לגיאורגיה לשהות עם משפחתו ועזב את אימוני הנבחרת, כפי שפורסם בלעדית כאן באתר. לאחר מכן הוא חזר, אך כעת שוב הסתבך ולא ברור מה יהיה עתידו.

    הישראלי, שמתחרה על מקום במשקל עד 73 ק"ג, נאבק על מקומו במשחקים האולימפיים והוא על סף הקריטריון הבינלאומי (22 הראשונים בעולם, לפי נציג אחד למדינה). "סוסו" מדורג כעת במקום ה-22 והוא צריך להתקדם למקום ה-20 עד ה-1 במאי כדי לקבוע את הקריטריון הישראלי. אולם כאמור, לא ברור עדיין איך הפרשה החדשה הזו תשפיע על מעמדו.

    מאמנו של פללאשווילי, רמי ידגר, אישר את הפרטים לכתבתנו דניאל רוט ואף ניסה לגונן על הספורטאי שלו. "הוא בלחץ אדיר ובונים עליו המון, הוא לבד בלי מאמן אישי כמו הספורטאים האחרים. הוא מרוויח גרושים, מה אפשר לצפות ממנו במצב כזה?".

    יו"ר איגוד הג'ודו, משה פונטי, הוסיף: "הוא נתפס בחשד שלקח מוצר, לקחו אותו למשטרה ושם סמדג'ה שיחרר אותו. הוא לא יתחרה בגראנד פרי וקנינו לו כרטיס לישראל. זו החלטה בלעדית של האיגוד וביום ראשון נחליט מה עושים איתו, האמת? זה לא נראה טוב".