התורם האנונימי של פללשווילי: ילד בן 12

לאחר שהג'ודאי נקנס על ידי האיגוד, עוז דניאל, סגן אלוף ישראל בטניס לגילו, הזדהה איתו ואמר: "יכולתי להבין את הכאב שלו". הכסף הועבר היום

דניאל רוט  21.02.12 - 17:24
ייצא לצ'כיה. פללשווילי
ייצא לצ'כיה. פללשווילי
תחילת כתבה

הפרשה שמביכה את ענף הג'ודו הישראלי בימים האחרונים ממשיכה להסתעף: לאחר שנעצר בגרמניה בחשד שגנב משחת שיניים מחנות מקומית, איגוד הג'ודו ערך שימוע לסוסו פללשווילי, בו הוחלט כי יעמוד לדין בהמשך, ובינתיים ייקנס ב-600 יורו. האיגוד החליט לאפשר לג'ודוקא לצאת לתחרות הקרובה, שתהיה קריטית במיוחד עבורו ועשויה לקבוע אם ישתתף בלונדון, אולם הבהירה לו כי יוכל לצאת רק על חשבונו.

 

בשל מצבו הכלכלי, הסיכוי שפללשווילי יממן בעצמו את הנסיעה היא אפסית. אלא שאז הגיע תורם שהחליט להילחץ לעזרתו ולשלם עבורו את הוצאות הנסיעה לתחרות בצ'כיה. מדובר בתמיר דניאל, אביו של סגן אלוף ישראל בטניס לגילו, עוז דניאל בן ה-12. הילד חגג השבוע יום הולדת ולאחר שראה את הדברים ב"חדשות הספורט" אמר לאביו שהוא רוצה לתרום את הכסף שקיבל ליום הולדתו בשביל שפללשווילי יוכל לקבל הזדמנות הוגנת לנסוע ללונדון. האבא התרגש מאוד מדברי בנו והחליט לתרום בעצמו.

הספורטאי הצעיר סיפר לאתר ערוץ הספורט: "אני בעצמי ספורטאי ויכולתי להבין את הכאב שלו, שיכול להיות שלא יהיה באולימפיאדה בגלל מה שקרה. רציתי לעזור לו". דניאל האב הגיע במיוחד לאיגוד הג'ודו היום (רביעי) בצהריים כדי להעביר את הכסף.

דניאל יצר קשר עם אתר ערוץ הספורט בעקבות הפרסום, ואמר: "הבנתי שהוא לא יוכל לנסוע, אני מוכן לשלם לו את הכסף הזה ולסגור על הסיפור. התרגשתי ונעצבתי מאוד. רציתי להעניק לספורטאי הזה עזרה". יו"ר האיגוד משה פונטי אמר לאתר ערוץ הספורט: "אני שמח שהיה איש טוב לב שמצא לנכון לעזור לסוסו. מה שכן, אני מקווה שהדברים החמורים שקרו לא יחזרו על עצמם".

הכל בגלל משחת שיניים
הסיפור המביך אירע בסוף השבוע בעיר דיסלדרוף בגרמניה, כשהמשטרה המקומית עצרה את פללשווילי מאחר ונחשד בכך שבעת ביקור בחנות מכולת הכניס משחת שיניים (שעולה כמה עשרות סנטים) לכיסו וניסה לצאת מהחנות מבלי לשלם. פללשווילי, שהכחיש מכל וכל את הטענות, טען כי מדובר באי הבנה וכי לא היה מסכן את עתידו בעבור סכום מצחיק.

לאחר שהג'ודאי הושעה זמנית מפעילות וחזר לארץ, אמש (שני) נערך באיגוד הג'ודו שימוע מקדמי בעניין בנוכחותו של יו"ר האיגוד משה פונטי, כשעיקרי ההחלטה היו להעמידו לדין ולהטיל עליו את ההוצאות הכספיות שנגרמו לאיגוד, בסך 400 יורו ששולמו כדמי שחרור למשטרה, ועוד 200 יורו עבור כרטיס הטיסה. בנוסף, הוחלט לאפשר לו להשתתף בתחרות הקרובה שתיערך בצ'כיה, מאחר ומדובר בתחרות קריטית לקביעת הקריטריון לאולימפיאדה.

פללשווילי בוודאי בירך על ההחלטה, אך כשנודע לו תחילה שיצטרך לצאת לצ'כיה על חשבונו, ולא על חשבון האיגוד, הבין את משקל ההחלטה. לאתר ערוץ הספורט אמר פללשווילי: "לא אסע לצ'כיה. אני לא יכול לשלם את הכסף הזה כי אין לי את סכום כזה. האיגוד אמר לי לבדוק אם מישהו יכול לשלם עבורי, אבל אני לבד פה, אין מישהו כזה". אולם לאחר ששמע על התורם המפתיע אמר: "אני מרגיש כל כך עצוב, וההודעה הזו החזירה לי את המוטיבציה. אני שמח שיש עוד אנשים טובים בעולם ושאני לא מאבד את הסיכויים ללונדון".

יו"ר האיגוד משה פונטי אמר אז בתגובה: "הוא קיבל מלפנים משורת הדין את הניסיון שלו להגיע לאולימפיאדה ואנחנו רוצים שיהיה לו את הסיכוי להגיע ללונדון, ולכן אנחנו נותנים לו את האפשרות לנסוע לתחרות בצ'כיה. הוא היה אמור להגיע ישירות לתחרות בצ'כיה, אבל החזרנו אותו לארץ בעקבות מה שקרה".
 
"בדיווחים על הנושא דובר על כך שסוסו לקח שפורפרת משחת שיניים", הוסיף פונטי. "בפועל, הסתבר שהוא לקח 3 שפופרות, והוא עצמו הודה מולנו על כך שלקח שתיים. הוא נעצר לאחר הקופות, מה שבגרמניה נחשב לגניבה. בעוד חודש ייערך שם משפט שלא בפניו על הנושא, זה חמור".