קורזיץ נחתה: "בכלל לא חשבתי שאזכה"

אלופת העולם בשייט חזרה לישראל: ''כרגע אני רוצה לחזור הביתה ולנוח. ההכנה שלי לאליפות הייתה מנטלית כי כמעט ולא התאמנתי". צוברי: "נתראה בעוד חודש וחצי, כלום לא סגור ללונדון". משיח: "מקווה לסגור את הסיפור בתחרות בהולנד''

דניאל רוט  29.03.12 - 16:36
תחילת כתבה

אלופת העולם בגלישה בדגם הניל פרייד, לי קורזיץ, נחתה אחר הצהריים (חמישי) בארץ. רק העובדה שהמשפט הזה מתגלגל באופן כל כך טבעי על הלשון מעידה על גודל ההישג של הספורטאית הישראלית. קורזיץ זכתה בתואר היוקרתי בפעם השניה ברצף והשלישית בסך הכל בקריירה ומסתמנת כאחת המועמדות הבכירות לחזור עם מדליה, בכל צבע שהוא, גם מלונדון 2012.

מדליית הזהב הראשונה שלה הייתה כאמור בשנת 2003, בתחרות שנערכה בדיוק באותו אתר השייט בקאדיס, ספרד, שם זכתה בה גם אמש. חשוב לציין כי אלופת העולם הטרייה הציגה יכולת מצויינת לכל אורך ימי האליפות וקיבלה סוג של בונוס כאשר השיוט האחרון, שיוט המדליות - אליו היא הייתה אמורה להגיע כמובילה, בוטל עקב רוחות עזות ולכן הדירוג נותר ללא שינוי. על כן, הוכתרה הישראלית כאלופת העולם. קורזיץ הייתה נרגשת מאוד בנתב"ג כאשר כל ילדי מושב מכמורת בו גדלה, קיבלו את פניה.

"כרגע, בעיקר בא לי לחזור הביתה ולנוח", אמרה קורזיץ לאתר ערוץ הספורט, "בסך הכל כולם באים לעשות לי טוב, תודה רבה לכולם. אני שמחה קודם כל לייצג את המדינה. זה כיף לי לדבר עברית ולשיר את התקווה". הגולשה דיברה גם על עובדה שההמנון לא נוגן בטקס אך לא ייחסה לכך חשיבות יתרה: "היה טקס מרגש מאוד, היתה שם בסך הכל איזו טעות טכנית".

אלופת העולם התייחסה גם לעובדה שזכתה בזהב למרות שלא התאמנה באופן סדיר בתקופה האחרונה: "רק רציתי רק לסגור את הכרטיס ללונדון, לא חשבתי שאצליח לנצח. ההכנה שלי הייתה בעיקר בפן המנטלי, בשבועיים האחרונים כמעט ולא הצלחתי להתאמן".

"לונדון? אני שמחה שנתתי לכולם תקווה, זה אומר שמאמינים בי. אני אתן את הכל לקראת המשחקים האולימפיים. עכשיו אני בת 28, את התואר הראשון שלי לקחתי בגיל 18. אתם יודעים מה עשר שנים עושות לכל בן אדם". הגולשת המשיכה להעלות את רף הציפיות: "אני אבוא לשם כדי לעשות את החוויה, לא לקבל אותה. כבר עברתי את המשחקים האולימפיים פעם אחת, אין מתח כזה".

קורזיץ סיכמה והתייחסה לאליפות עצמה: "היו בספרד תנאים שבחיים לא חשבתי שאגלוש בהם, תנאים קשים מאוד. הפתעתי את עצמי כי לא חשבתי שאחזיק מעמד. הייתי מאוד חזקה ביחס לשאר הבנות. הים? הוא פשוט החבר הכי טוב שלי".

גם שחר צוברי נחת וסיכם את האליפות: "זו לא הייתה התחרות הכי טובה שלי. הייתה רוח מאוד חזקה, אבל בחודש האחרון עשיתי שיפור גם בתנאי הים הללו. יכול היה להיות יותר טוב, אבל בסך הכל אני נהניתי מהתחרות ומהאווירה. לונדון? אני אף פעם לא מוותר ובשייט הכל יכול לקרות, נתראה בהולנד בעוד חודש וחצי. נקווה שיהיה טוב".

נמרוד משיח בחר לפרגן: "בפעם האחרונה החגיגה בנתב"ג הייתה לכבודי, היום היא עבור לי קורזיץ ואני שמח בשבילה. מבחינה אישית, אני אמשיך להסיק מסקנות כדי להגיע לתחרות בהולנד הכי טוב שאפשר. זה המאני טיים הסופי ואני רוצה לסגור את הסיפור הזה כי יש לי פער מספיק גדול משחר".