לא מוותר: גזאצ'ו ירוץ 10,000 מטרים בספרד

אחרי שפספס במרתון פראג ב-7 שניות בלבד את המקום בלונדון, הרץ יתחרה בבילבאו וינסה לקבוע 27:45 דקות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.06.12 - 16:28
לא מתייאש. יוסף גזאצ'ו (איגוד האתלטיקה)
לא מתייאש. יוסף גזאצ'ו (איגוד האתלטיקה)

תחילת כתבה

אחרי שהשלים שני מרתונים בתוך חודשיים והחמיץ פעמיים את הכרטיס למשחקים האולימפיים, יוסף גזאצ'ו לא מוכן לוותר. הרץ למרחקים ארוכים החליט לחזור חזרה לריצת ה-10,000 מטרים במטרה לקבוע את קריטריון A ולהבטיח לעצמו מקום בלונדון. מחר (ראשון) הוא ייקח חלק בתחרות מיוחדת בבילבאו.

  • חודשיים למשחקים האולימפיים בלונדון: כל החדשות והדיווחים באזור מיוחד
  • לפני שלושה שבועות בלבד גזאצ'ו היה על סף קביעת הקריטריון במרתון, כשעצר את השעון בפראג על 2:15.07 שעות, רק שבע שניות לאט יותר מהקריטריון של התאחדות האתלטיקה העולמית (IAAF). חודש קודם לכן גזאצ'ו החמיץ את הקריטריון ב-40 שניות במרתון רוטרדם.

    כדי להבטיח את מקומו במשחקים האולימפיים יצטרך גזאצ'ו לחצות את קו הסיום מקסימום בתוך 27:45.00 דקות. אם ירד את גבול 28:05.00 הדקות הוא יקבע את קריטריון B ויעמוד גם הוא לוועדת החריגים של הוועד האולימפי הישראלי (יש לציין כי רק אתלט אחד מכל מדינה יכול להיכנס דרך קריטריון B בכל מקצוע). גם גירמה אמרה ודמסו זגייה יקחו חלק בתחרות בבילבאו וינסו לקבוע את הקריטריון לאליפות אירופה שתיערך בהמשך החודש בהלסינקי (28:55.00 דקות).

    המשלחת הישראלית ללונדון כוללת בשלב זה רק שני אתלטים, כאשר מדובר ברץ המרתון זוהר זמירו, שהיה מבין הראשונים שהבטיחו את מקומם במשחקים האולימפיים עוד בשנת 2011. גם קופצת המוט ג'יליאן שוורץ הבטיחה את מקומה בלונדון. אגב, קופצת הגובה מעיין פורמן והודפת כדור הברזל אנסטסיה מוצ'קייב קבעו את קריטריון B במקצועות שלהן, אך בשלב זה הן עדיין מחוץ למשלחת.