זימרו נכשל בבדיקת סמים. בספק ללונדון

הלם בוועד האולימפי: הרץ שהבטיח לפני שנה את מקומו במשחקים האולימפיים נכשל בבדיקה בה התגלה בגופו חומר אסור. רק לאחר שתתקבל תוצאת בקבוקון B יוחלט אם להדיחו. יו"ר הוועדה למניעת סימום בספורט: הכול בגדר חשד כרגע

דניאל רוט  04.06.12 - 16:29
זוהר זמירו. מחוץ ללונדון
זוהר זמירו. מחוץ ללונדון
בלעדי
תחילת כתבה

הלם במשלחת הישראלית למשחקים האולימפיים בלונדון - רץ המרתון זוהר זימרו נכשל בבדיקה שגרתית לגילוי חומרים אסורים וצפוי כעת לאבד את מקומו במשלחת למשחקים. אם אכן ייכשל בבדיקה השניה, מי שיחליף את מקומו הוא המרתוניסט יוסף גזאצ'ו.

  • חודשיים למשחקים האולימפיים בלונדון: כל החדשות והדיווחים באזור מיוחד
  • מאיגוד האתלטיקה נמסר בתגובה לחשיפת אתר ערוץ הספורט: "נושא הבדיקות למציאת חומרים אסורים בקרב ספורטאים במדינת ישראל נתון בלעדית בידי הוועדה למניעת סימום בספורט בניהולו של ד"ר ז'ק אשרוב. איגוד האתלטיקה ימתין לממצאים הסופיים והמלאים של הוועדה ורק אז יוכל להתייחס לעניין".   ‏

    בגופו של זימרו התגלה חומר אסור אולם כעת ממתינים לתוצאות בדיקת הבקבוקון הנוסף (בקבוקון B) ורק לאחר מכן יוחלט סופית האם להדיחו מהמשלחת.

    "בבדיקה הראשונית שנעשתה נמצא חומר אסור", אמר יו"ר הוועדה למניעת סימום בספורט בוועד האולימפי, ז'ק אשרוב, "אבל טרם הושלמה הבדיקה של הבקבוקון הנוסף ולכן, נכון לעכשיו, הכול בגדר שמועה וחשד בלבד. בימים הקרובים אנו צפויים לקבל את תוצאות הבקבוקון הנוסף ובהתאם לכך נטפל במקרה. זו עלולה להתברר כסערה בכוס מים".

    זימרו בן ה-35 עלה לארץ מאתיופיה בגיל 10. הוא ייצג בעברו את ישראל באליפויות אירופה באתלטיקה לנוער וגם באליפויות במירוצי שדה. באפריל 2011 הבטיח את הכרטיס שלו למשחקים האולימפים כשסיים את מרתון רוטרדאם בזמן של 2:14:28 שעות. בין הישגיו נמנים גם תואר אתלט השנה ב-2011 (ע"י ההתאחדות), הוא זכה פעמיים באליפות ישראל (2010 ו-2012) ושלוש פעמים אלוף המכביה.

    צריך להזכיר שלא מדובר בספורטאי אולימפי ישראלי ראשון שנכשל בבדיקת סמים. לפני 4 שנים, לפני המשחקים בבייג'ין, השייט אודי גל נכשל בבדיקה אך נסע בסופו של דבר למשחקים. אנטולי מושיק, מרים משקולות שהיה לישראלי השלישי שקובע קריטריון אולימפי, נפסל לפני כשנה אחרי מאותה סיבה.