ג'ינובילי, סקולה וגם פריג'יוני זומנו לסגל ארגנטינה ללונדון

מכאן יבוא הפייט לדרים טים האמריקאית? גם דלפינו ונוצ'יוני ייצאו ללונדון, כחלק מ-12 השחקנים שזומנו

מערכת אתר ערוץ הספורט  18.07.12 - 15:13
ג'ינובילי. ארגנטינה תפתיע? (gettyimages)
ג'ינובילי. ארגנטינה תפתיע? (gettyimages)
תחילת כתבהההכנות למשחקים האולימפיים הולכות וצוברות תאוצה. היום (רביעי) פרסמה נבחרת ארגנטינה בכדורסל את 12 השחקנים שיעטרו את הסגל שלה, במטרה, אולי, לנסות ולשחזר את הזכיה הסנסציונית ההיא מאתונה 2004.

בכלל, טורניר הכדורסל הולך לרכז סביבו הרבה תשומת לב בלונדון. הדרים טים האמריקאית עמוסת הכוכבים היא כמובן הפייבוריטית הגדולה, בעוד ששאר הנבחרות רק ינסו לדגדג את קובי בריאנט, קווין דוראנט, לברון ג'יימס וחבריהם. אחת מהן היא האלביסלסטה, שהציגה לראווה את 12 שחקניה. כאלו, שביום טוב, יכולים לראות לפחות מדליית ארד.

מאנו ג'ינובילי, גארד סן אנטוניו ספרס הוא כמובן השחקן הבולט ברשימה הזו, יחד עם נציג NBA נוסף, לואיס סקולה - שעזב את יוסטון והצטרף לפיניקס. גם קרלוס דלפינו, שחקנה של מילווקי, ייצא למשחקים האולימפיים. השלושה, אגב, היו שותפים לאותה ניצחון על איטליה בגמר ב-2004. 

השמות המוכרים הבאים הם של פאבלו פריג'יוני - שחתם הקיץ בניו יורק ניקס והפך בכך לרוקי המבוגר בהיסטוריה (בן 35) - וזה של אנדרס נוצ'יוני, שחזר לקאחה לבוראל אחרי 9 עונות בליגה הטובה בעולם במדי שיקגו, סקרמנטו ופילדלפיה. מרקוס מאטה היה האחרון שהשתחל לסגל אחרי שהחליף את פאבלו קינטרוס.

בטורניר עצמו, לארגנטינה צפויה עבודה קשה מאוד. ההגרלה, שלא ממש האירה פנים לחבורה של חוליו לאמס, סידרה לה משחקים מול ארצות הברית, צרפת, ליטא, תוניסיה וגם נבחרת ניגריה המפתיעה. ארבע הראשונות ימשיכו לרבע הגמר.

הסגל המלא: פאבלו פריג'יוני, פאקונדו קמפאסו, מאנו ג'ינובילי, קרלוס דלפינו, אנדרס נוצ'יוני, פדריקו קאמריצ'ס, הרנן חאסן, מרקוס מאטה, לואיס סקולה, לאו גוטיירס, מרטין לייבה, חואן גוטיירס.