הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

צרפת מול ספרד ברבע אחרי 2:0 לשבדיה

החבורה של לורן בלאן איכזבה בענק ותפגוש את אלופת העולם כבר בשבת. זלאטן עם שער מדהים ולארסון גורמים לנו לחשוב שוב אם הצרפתים בכלל יכולים להיחשב כמועמדים לזכיה בטורניר. ואם זה לא מספיק את סמיר נאסרי נפצע

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.06.12 - 23:43

בשבוע שלפני פתיחת היורו כולם סימנו את צרפת כמי שעשויה להפתיע (אם אפשר להגיד דבר כזה על הטריקולור) וללכת עד הסוף. זה הגיע לאחר מספר משחקי ידידות מרשימים שהסתיימו בתוצאות גבוהות אבל אחרי 3 מפגשים בתוך הטורניר, נראה שהצרפתים עדיין לא בשלים לזכיה. יותר מזה, הם פשוט לא מספיק טובים.

כפי שזה נראה כרגע, יש סיכוי גדול שהם יחזרו לפאריס כבר ביום שבת כשמצפה להם קרב קשה ביותר מול אלופת העולם, ספרד, כבר ברבע הגמר. ככה זה כשאתה מסיים במקום השני בבית אחרי הפסד 2:0 לשבדיה במשחק חסר חשיבות עבור היריבה. די מביך, לא?

לורן בלאן לבטח מאוכזב אבל אנחנו יכולים להיות מרוצים כי מחכים לנו שני משחקי ענק ברבע הגמר. ספרד מול צרפת ביום שבת ואיטליה מול אנגליה (רוני וחבורתו ניצחו 0:1 את אוקראינה) ביום ראשון. מישהו יכול לחכות לזה?

הכחולים לבנים ידעו לפני המשחק שהם במצב מצוין לעלות שלב ובמקום לשחק בלי לחץ, הם פשוט נרדמו. בלאן ביצע שני שינויים בהרכב ופתח עם יאן אמבילה וחאתם בן ערפה. שניהם לא ממש תרמו. האחרון שהגיע עם טון של ציפיות על הגב איכזב, כמו יתר חבריו. בחצי הראשון, הם עוד הגיעו ל-2 הזדמנויות טובות (גם השבדים אגב) אבל סבלו מחוסר ריכוז ובחצי השני פשוט לא פגעו.

זלאטן איברהימוביץ' אמנם לא ירשום את הטורניר הזה בספרי ההיסטוריה שלו אבל בדקה ה-54 הוא סיפק לנו עוד רגע קסום מבית היוצר שלו עם חצי מספרת לשער של לורייס (דווקא היה לא רע בכלל). לפני הסיום, לארסון חתם סופית את הסיפור ושלח את בלאן לחדר ההלבשה עם כאב ראש גדול. ברור שלבנזמה, נאסרי (נפצע ולבטח גורם לדאגה גדולה במחנה הצרפתי) וריברי יש כישרון גדול אבל משהו שם לא דופק בינתיים כשהם משחקים יחדיו. מי שעדיין לא זוכה להזדמנות גדולה הוא אוליבר ז'ירו המצוין וייתכן כי בהמשך הטורניר הוא יקבל יותר דקות (הגיע להזדמנות אדירה מיד אחרי שנכנס כמחליף).

ואחרי כל הביקורת הזו, חייבים לציין שבנבחרות גדולות מהסוג הזה פתאום הכל יכול להתפוצץ במשחק אחד. אל תתפלאו אם נראה צרפת אחרת נגד צ'אבי ואינייסטה. בקיצור, ותרו על יציאה לבר, דייט עם הבת זוג או סתם צפיה בריאליטי ושריינו את שבת בערב. יהיה כיף.

מהלך המשחק
בדקה ה-3 דווקא השבדים ניסו לכבוש אך אולסן נגח החוצה. 5 דקות עברו ופרנק ריברי מצא את עצמו חופשי ברחבה, הבעיטה שלו נעצרה על ידי איסאקסון. הקצב הטוב בקייב המשיך ובדקה ה-11, מקסס פיספס כדור ואולה טויבונן הגיע לאחד על אחד אך חתך הצידה ומזווית לא קלה פגע רק בקורה.

בדקה ה-28 אדל ראמי ניסה את כוחו מרחוק והטיס את הכדור לשמיים. הצרפתים הגבירו את הלחץ ובדקה ה-35 בן ערפה ירה סנטימטרים מעל המשקוף. ממש לפני השריקה, ריברי קיבל כדור מבנזמה, דהר קדימה וירה מ-15 מטרים. זה הסתיים רק בקרן.

9 דקות בתוך המחצית השניה, לארסון הגביה לזלאטן איברהימוביץ' וחלוץ מילאן בעט בחצי מספרת מ-12 מטרים. שער ענק לשבדי. 0:1.  בדקה ה-57 זה כמעט 0:2 כשווילהלמסון ירה מ-10 מטרים ולורייס הציל בקצות האצבעות. בדקה ה-65, נאסרי ירה ליד הקורה בהזדמנות הראשונה של הצרפתים בחצי ה-2. בדקה ה-77 מלברג נגד בידו אחרי בעיטה של מקסס אך השופט לא שרק לפנדל. אם זה לא מספיק אז בדקה ה-90 הולמן פגש את המשקוף והכדור הגיע ללארסון שירה טיל לרשת הפנימית העליונה. 0:2 לשבדיה.  

הרכבים
צרפת
: הוגו לוריס, מתיו דבושי, פיליפ מקסס, אדיל ראמי, גאל קלישי, יאן אמבילה (אוליבר ז'ירו/83), אלו דיארה, סאמיר נאסרי (ז'רמי מנז/78), חאתם בן ערפה (פלורן מאלודה/60), פרנק ריברי, כרים בנזמה.
שבדיה: אנדרס איזאקסון, מרטין אולסון, יונאס אולסון, אולף מלברג, אנדראס גראנקוויסט, קים קלסטרום, אנדרס סוונסון (סמואל הולמן, 79), סבסטיאן לארסון, אולה טויבונן (פונטוס וורנבלום/77), זלאטן איברהימוביץ', אמיר באיראמי (כריסטיאן ווילהלמסון/46).