ריכטר המריא ללונדון: "שואף להיות בגמר, שם הכל פתוח"

הקלע מכוון גבוה רגע לפני תחילת המשחקים: "אנחנו בדרך לדבר הגדול, חיכיתי לזה המון שנים". גם ארשנסקי טס: "הלחץ מורגש, מנסים לברוח ממנו ולחשוב על דברים אחרים. המטרה היא קודם כל לעבור את הסיבוב הראשון"

דניאל רוט  25.07.12 - 09:33
תחילת כתבהזה כבר כאן. בעוד יומיים יחל טקס הפתיחה של אירוע הספורט הגדול בעולם, המשחקים האולימפיים, והיום (רביעי) יצאו עוד שניים מהמשלחת הישראלית ללונדון: הקלע סרגיי ריכטר והג'ודאי טומי ארשנסקי. ריכטר הצעיר מסומן כמי שביום טוב יכול לחזור לישראל עם מדליה על צווארו, וגם לאתר ערוץ הספורט הוא מספר על הציפיות ממנו.

"אני אחד הקלעים צעירים באולימפיאדה וזה די מרגש לחשוב שאני טס", סיפר הספורטאי בנתב"ג טרם המראתו, "אני רוצה להיות בגמר, זו השאיפה שלי. כשאגיע לשם, הכל יהיה פתוח. זו יכול להיות מדליה וזה יכול להיות גם מקום שמיני".

ריכטר, שייכנס למעגל התחרויות ביום שישי, ה-3 ביולי, המשיך: "אנחנו בדרך לדבר הגדול, חיכיתי לרגע הזה הרבה שנים". ורגע לפני, הוא לא שוכח להודות למי שהתווה לו את הדרך: "גיא סטריק עשה ארבע  אולימפיאדות, והוא נתן אולי יותר מכל קלע אחר בעולם. הוא העביר לי נסיון אדיר".

גם ארשנסקי, שהיה מאחרוני הנכנסים למשלחת הישראלית, היה נרגש בשדה התעופה. "הלחץ מתחיל לחלחל קצת, אבל אנחנו משתדלים לברוח מזה ולחשוב על דברים אחרים", סיפר הג'ודאי לאתר ערוץ הספורט ושטח את מטרותיו: "אני מצפה לעבור את הסיבוב הראשון ואז נראה מה יהיה. אי אפשר לדעת אם תהיה מדליה, נקווה לטוב. תמיד האמנתי שאסע, והנה אני פה".