אחרי הכסף: הסופרקאפ האיטלקי ישוחק בקטאר

יובנטוס ונאפולי ייפגשו בדוחא בסוף דצמבר. מה יקבלו האורחים בתמורה?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.10.14 - 15:00
תחילת כתבה

וושינגטון, ניו ג'רזי וגם בייג'ין כבר אירחו את המפגש, הפעם האיטלקים יילכו בעקבות הכסף הגדול למזרח התיכון. על פי דיווחים בארץ המגף, הסופרקאפ האיטלקי ייערך בסוף דצמבר בדוחא, בירת קטאר.

אם במדינות כמו ספרד, אנגליה וגרמניה מדובר במפגש חגיגי לקראת פתיחת העונה, מנהלת הליגה האיטלקית מנצלת את האירוע כדי למלא את הקופה. אוגוסט עבר מזמן וסביב חג המולד תהיה פגרה, אבל יובנטוס ונאפולי צפויות להתמודד על התואר ב-22 או 23 בדצמבר בקטאר.

עדיין לא ידוע מה תהיה התמורה שיקבלו האיטלקים מהעברת המשחק לנסיכות העשירה מהמפרץ, אבל סביר להניח שמדובר בכמה מיליוני יורו כמענק וחלוקת הכנסות ממכירת כרטיסים וזכויות שידור.

זו תהיה הפעם העשירית שיובנטוס מתמודדת בקופרקאפ האיטלקי, כאשר ב-6 מהמפגשים הקודמים גם ניצחה - מאזן זהה לזה של מילאן (6 ניצחונות, 3 הפסדים). נאפולי, לעומת זאת, זכתה ב-1990 ונכנעה 4:2 לגברת הזקנה ב-2012.

מעבר לעובדה ששחקני שתי הקבוצות לא ייהנו מחופשת החגים כמו עמיתיהם מקבוצות אחרות, מדובר במפגש נוסף בין שתי קבוצות גדולות מאירופה שייערך בחורף במפרץ. גם ריאל מדריד ומילאן יתמודדו ביניהן בדצמבר למשחק ראווה באיצטדיון "אמירייטס" באיחוד האמירויות הערביות.