סגר מעגל: ג'יאנפרנקו זולה יאמן את קליארי

האיטלקי בן ה-48 יחזור למועדון בו פרש מכדורגל ויחליף את זדנק זמאן

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.12.14 - 23:35
זולה בתפקיד האחרון כמנג'ר ווטפורד (gettyimages)
זולה בתפקיד האחרון כמנג'ר ווטפורד (gettyimages)
תחילת כתבה

האתר הרשמי של קליארי פירסם הערב (ראשון) הודעה קצרה, אך מלאה בסמליות: "ברוך שובך, ג'יאנפרנקו". המועדון מסרדיניה מינה את ג'יאנפרנקו זולה כמאמן החדש ובכך סייע לו לסגור מעגל, אחרי שפרש ממשחק במדי הקבוצה ב-2005.

אחרי שהשיגו שני ניצחונות בלבד העונה וכשהקבוצה מתחת לקו האדום, בקליארי נפרדו ביום שני האחרון מהמאמן זדנק זמאן והחליטו למנות במקומו את האיטלקי בן ה-48, שלא עמד על הקווים מאז שעזב את ווטפורד ב-2013. למעשה, זוהי הקבוצה השלישית שזולה ישמש בה כמאמן ראשי והראשונה מחוץ לאנגליה, אחרי שמלבד אצל הצרעות, עבד גם בווסטהאם.

זולה יתחיל את הג'וב החדש ב-28 בדצמבר, כשיעביר את האימון הראשון. עם החזרה מפגרת חג המולד, המשחק הראשון שלו בתפקיד יהיה בחוץ מול פאלרמו.

זולה התפרסם בתחילת ואמצע שנות התשעים בליגה האיטלקית בנאפולי ובפארמה, לפני שהפך לכוכב הגדול של צ'לסי מ-1996 ועד 2003. אחרי ששיחק שנתיים בקליארי, פרש ועבר לקריירת אימון. הוא היה חלק מהצוות המקצועי של נבחרת איטליה הצעירה, לפני שהחל לאמן בווסטהאם, ממנה פוטר בתוך פחות משנתיים. ב-2012 הוא מונה למנג'ר ווטפורד, אך עזב את הקבוצה כעבור שנה לאחר שלא הצליח לעלות איתה לפרמייר ליג.