הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ארץ חדשה: מה התחזית של האוהדים לליגה האיטלקית?

אחרי שנים של תסכול, אוהדי הקבוצות מאיטליה מאמינים שהעתיד ורוד. אספנו חמישה שגרירים ומומחית אחת להשיב על שאלות זהות בנוגע לציפיות, הרכש וההימור לצמרת

דניאל שחק
דניאל שחק  21.08.15 - 19:00

הליגה האיטלקית הפכה בעשור הקודם לאחת המושמצות ביותר, בעולם בכלל ובישראל בפרט. השחיתות נחשפה, הכוכבים ברחו והמזומנים לא הספיקו כדי להתחרות עם היריבות הגדולות ממערב. בשנים האחרונות כל זה החל להשתנות. ניקוי האורוות, ההתעצמות של יובנטוס, תכנון האיצטדיונים הפרטיים והחלוקה ההגיונית של זכויות השידור הניעו מחדש את הסרייה A . והציפיות לקראת העונה שבפתח בהתאם.

לרגל פתיחת העונה החדשה פנינו לכמה אוהדים ישראלים אדוקים (ואוהדת אחת) של כמה נציגות בולטות עם 6 שאלות זהות. כולם דיברו על שיפור, אך התובנה המפתיעה ביותר הייתה שכמעט איש מתוכם לא הימר על זכיה חמישית ברציפות של יובנטוס באליפות... 

השאלות
1. הליגה האיטלקית ב: נסיגה, קפאון או עליה?
2. לאיזה מפגש את/ה הכי מחכה?
3. איזו הקבוצה שהכי השתפרה?
4. איזה שחקן רכש שהגיע בקיץ יהיה הכי משמעותי?
5. איזו עזיבה של שחקן תהיה הכי משמעותית?
6. אילו קבוצות יתייצבו בשלושת המקומות הראשונים בסיום העונה?

התשובות
עמנואלה ברכה, רומא
1. בשנים הקודמות לא הוציאו באיטליה כל כך הרבה כסף על שחקנים, נראה שהמצב הולך ומשתפר. רואים את זה בליגה האירופית ובאלופות. מילאן ורומא הפכו ליותר תחרותיות. בעשור וחצי האחרונים איבדנו הרבה סקס אפיל, בזמן שספרד, גרמניה ואנגליה הפכו לאטרקטיביות יותר. בשנים הקרובות יהיו תוצאות טובות יותר ותוך 2-3 שנים המצב יהיה אפילו יותר טוב.

2. מבחינת אוהד רומא יש רק שני משחקים, נגד לאציו ונגד יובנטוס. יהיה דרבי גם מול פרוסינונה, אבל הוא לא ממש רלוונטי. המשחק מול לאציו חשוב בגלל היריבות ונגד יובנטוס בגלל התחרות.

3. רומא, בוודאות. זו הקבוצה עם הסיכוי הטוב ביותר. יובנטוס זכתה כבר ב-4 אליפויות, תשקיע יותר באלופות וגם מכרה את טבס, וידאל ופירלו. לשחקנים החדשים שלהם אין מספיק ניסיון. לנו בקהילה היהודית קשה עם החתמת מוחמד סאלח בגלל כל מה שאמר בעבר. מבחינתנו זה קודם ישראל ואחר כך כדורגל. גם מילאן השתפרה, מיכאילוביץ' מאמן נהדר.

4. אם אתה רוצה לזכות במשהו, אתה צריך חלוץ גדול כמו מנדז'וקיץ'. אתלטיקו מכרה אותו מהר מדי ובזול מדי. אצל רומא השחקנים הטובים ביותר שהצטרפו כבר היו אצלה, לאנדרו קסטן וקווין סטרוטמן, שעדיין פצוע.

5. פירלו, בגלל ההיסטוריה ומה שעשה בשביל הכדורגל האיטלקי. מבחינת יכולת ותרומה פוטנציאלית, קובאצ'יץ'. יש לו עתיד גדול. הוא יכול לשחק טוב יותר בספרד מאשר באיטליה בגלל הסגנון שלו.

6. הצמרת בסיום העונה: 1. רומא. 2. יובנטוס. 3. מילאן

אלעד לוין, מילאן
1. יש עליה, סוף סוף. אחרי כמה שנים קשות ועצובות ושליטה של קבוצה אחת בליגה, סוף סוף יש התעוררות. רואים את זה גם ברכש המטורף שכל הקבוצות עושות. הליגה הזו צריכה לחזור לטופ 4.

2. דרבי, כמו תמיד. זה בעצם המבחן הרציני שלנו לראות אם הקבוצה באמת מתחברת. מאמן חדש, שחקנים חדשים וצעירים. אני חושב שבמחזור הראשון מול פיורנטינה זה כבר מבחן לקראת המבחן בדרבי.

3. רומא, מאוד רוצים שם לקפוץ מקום אחד למעלה ולהיות אלופים אחרי הרבה מאוד שנים. הביאו שחקנים מהטופ העולמי כדי לעשות את הצעד שהיה חסר. אני מקווה שיצליח להם.

4. זה שהחתימו בלם צעיר כמו אלסיו רומאניולי זה מראה שיש כוונות לבנות קבוצה חזקה במילאן. זו השקעה לטווח הרחוק וזה חשוב למילאן יותר מכל שחקן התקפה או קישור.

5. החסרון של פירלו ביובה הוא מאוד משמעותי, ולא דווקא וידאל כמו שהרבה חושבים. פירלו הוא גאון כדורגל. הנוכחות שלו בחדר ההלבשה ועל המגרש, זה שהוא זכה בכל כך הרבה תארים והטאץ' שלו שיכול לשנות משחק שלם. הוא בעמדת מפתח ומעט מאוד שחקנים יכולים להיכנס לנעליים שלו.

6. הצמרת בסיום העונה: 1. רומא. 2. יובנטוס. 3. מילאן.

פאולה אוורוצ'י, אינטר
1. הליגה מתקדמת. בעונה הקרובה לא נהיה כבר האויב היחיד של יובנטוס. הליגה תהיה מאוד תחרותית, למרות שאני לא חושבת שאינטר תהיה מספיק תחרותית.

2. למפגש מול יובנטוס. הדרבי זה משהו אחר. אני לא אוהבת את מילאן, אבל אנחנו בני דודים. כשיש דרבי זו חגיגה. אני ממש שונאת את יובנטוס ולכן זה חשוב יותר. אני לא אוכלת בשבוע לפני כי זה משחק כל כך חשוב. האושר הכי גדול זה לנצח את יובה.

3. מילאן. המאמן החדש שלהם, סינישה מיכאילוביץ', היה שחקן אינטר. הייתי מאוהבת בו וקיוויתי שהוא יהיה המאמן העתידי שלנו. בסוף הוא הלך למילאן וזו בגידה גדולה. גדלתי בתקופה שמילאן הייתה הכי חזקה ועד היום אני תמיד חוששת שמילאן הולכת לזכות בכל דבר. גם לאציו השתפרה ותהיה תחרותית יותר.

4. אני לא עוקבת כל כך אחרי קבוצות אחרות, אני ממוקדת באינטר. אני מרוכזת גם במה עושה הקבוצה ולא בשחקנים ספציפיים. 

5. מתיאו קובאצ'יץ'. כשקנינו אותו, ציפינו ממנו להיות סוג של רונאלדו. הוא צעיר מאוד והיינו צריכים לחכות, אבל ריאל מדריד זו הזדמנות גדולה בשבילו. זה היה עניין של זמן. אנחנו כבר לא מגדלים שחקנים כמו פעם. אנחנו לא מחכים ששחקנים יתפתחו וזה לא טוב לכדורגל האיטלקי.

6. הצמרת בסיום העונה: 1. מילאן. 2. רומא. 3. יובנטוס.

נועם גרוסמן, סמפדוריה
1. העליה של יובנטוס לגמר האלופות נתנה פוש וגם העובדה שהיא הצליחה לשמור על פוגבה. אני מעריך שהליגה נמצאת בעליה קטנה. מגמת שיפור מסוימת אחרי ירידה של כמה שנים.

2. נגד יובה. היו לנו הופעות טובות נגדה השנה, אני מחכה למפגש אצלנו.

3. אינטר מאוד התחזקה. יש דיבור שאינטר חוזרת אחרי שהייתה לא רלוונטית.

4. אני מאוד מחזיק מסמי ח'דירה, למרות שהוא נפצע כל הזמן. הוא יכול להיות סוג של ממלא מקום לפירלו. גם מנדז'וקיץ' מצוין, אבל הוא פחות מתאים כי מוראטה והוא משחקים בסגנונות מאוד דומים.

5. אוקאקה יכול להיות אבידה מבחינת סמפדוריה. יכול להיות שיהיה קצת חור בהתקפה. ביובנטוס זה טבס, כי הוא גיוון את המשחק. ההצלחה של יובה הייתה ההצלחה בין מוראטה לטבס. העזיבה שלו גם נורא מפתיעה, החזרה לבוקה. יכול להיות שזה יאזן במשהו את הליגה.

6. הצמרת בסיום העונה: 1. לאציו. 2. יובנטוס. 3. רומא.

ליעד מזור, לאציו
1. בעליה, השנה תהיה ליגה שלא הייתה מעניינת ככה מזה כמה שנים. הרבה קבוצות התחזקו ויהיה מאבק קשה מאוד על האליפות. גם אם יובנטוס תיקח, זה לא יהיה בקלות. העונה היה הרבה יותר כסף.

2. לדרבי, שאלה רטורית. אנחנו חיים בשביל הדרבי. אם אתה שואל אותי מה אני מעדיף, לנצח בדרבי או לקחת אליפות אז התשובה תהיה לנצח בדרבי. השנאה בין שני המועדונים... זה לא סתם אחד הדרבים הכי חמים באירופה.

3. רומא. הם התחזקו והביאו שחקנים ברמה שזה מפחיד. סאלח, דז'קו והשוער מארסנל. זו אחת הסיבות שאנחנו מחכים לדרבי.

4. מתלבט בין דז'קו ליובטיץ'. אם יילך ליובטיץ' קלף, זו תהיה הפריצה שלו העונה.

5. קרלוס טבס וארתורו וידאל. עם כל זה שפירלו שחקן אדיר ועם כל התרומה שלו, הוא היה פחות משמעותי משניהם. שניהם החזיקו את יובנטוס כל העונה.

6. הצמרת בסיום העונה: 1. אינטר. 2. רומא. 3. יובנטוס.

סער לביא, יובנטוס
1. השנה הליגה, שהפכה די משעממת וחד צדדית בשנים האחרונות, סוף סוף תעלה ובכמה קפיצות מדרגה -  לרמה שהיא תמיד הייתה ראויה לה. אולי נראה השנה יותר משתי קבוצות בליגה (יובנטוס ורומא) שמתחרות על הסקודטו ואולי אף עד הישורת האחרונה, לשם שינוי. ללא ספק, עליה.

2. למרות חיבתי למילאן, מעבר לאהבתי ליובנטוס, אני דווקא חושב שאינטר היא זאת שהתחזקה יותר. חובת ההוכחה עליהם.

3. המפגשים המעניינים באמת העונה יהיו דווקא בין יובנטוס לאינטר, שתי קבוצות שלדעתי יתחרו על האליפות עד הסוף. הדרבי של איטליה תמיד נתן מפגשים מצמררים.

4. את הרכש הכי משמעותי, זה אולי יפתיע ואולי לא, עשתה יובנטוס ברכישות של שלושת החלוצים דיבאלה, מנדוקיץ' וזאזה. לא מכיוון שהם יהפכו את יובנטוס העונה לחזקה בכמה רמות ממה שהכרנו, אלא מכיוון שעזיבתו של טבס השאירה חלל שיובה הייתה חייבת למלא. היא עוד מחפשת שחקן קישור ברמה ואני מאמין שהיא תחתים אחד כזה עד סוף החודש.

5. העזיבה המשמעותית של טבס, וידאל ופירלו, שבעקבותיה הגיעו ההחתמות והשינויים שאמורים להשאיר את יובנטוס לפחות באותה הרמה. לפחות.

6. הצמרת בסיום העונה: 1. יובנטוס. 2. אינטר. 3. מילאן/רומא/פיורנטינה.