מראדונה: כואב לי שהיגוואין עוזב ליובנטוס

השחקן הגדול ביותר בתולדות נאפולי זועם על חוסר הנאמנות לאוהדים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.07.16 - 15:59
היגוואין. מראדונה פגוע ממנו (getty)
היגוואין. מראדונה פגוע ממנו (getty)
תחילת כתבה

אם יש מישהו שיכול לשים את עצמו בנעליים של גונסאלו היגוואין, הרי שמדובר בדייגו מראדונה, שבדיוק כמונו היה החלוץ הארגנטיני שכיכב בדרום איטליה. "אל פיבה" התייחס להחלטה של היגוואין לעזוב את הנאפוליטנים לטובת אלופת איטליה יובנטוס ונשמע כעוס במיוחד.

"זה פוגע מכיוון שהוא בחר ללכת ליריבה הישירה", אמר מראדונה, שטען כי אוהדי הכדורגל נפגעים מתאוות הבצע של אנשי העסקים וכמו כן האשים את "פיפיטה" על חוסר הלויאליות שלו לנאפולי: "השחקן אשם, צריכה להיות לו אחריות. אף אחד לא חושב על האוהדים ובסוף רק הסוכנים מאושרים".

מראדונה, ששיחק בנאפולי במשך 7 שנים וזכה במדיה ב-2 האליפויות היחידות בהיסטוריה שלה, טען כי בזמנו מעבר שכזה לא היה יכול לקרות: "אני כבר עייף מלומר שהיום יותר חשוב בכדורגל שיהיו לך סוכנים או נשיאים שהם רק אנשי עסקים טובים. חבל שבפיפ"א לא מתעוררים".

הדברים באים על רקע דיווחים באיטליה שטוענים בימים האחרונים כי היגוואין כבר עבר בדיקות רפואיות וחתם ביובנטוס, זאת למרות שאין הכרזה רשמית בנושא מצד הקבוצות. על פי הדיווחים סכום ההעברה הוא לא פחות מ-94 מיליון יורו כאשר החוזה נחתם עד שנת 2020.

היגוואין הגיע לנאפולי אחרי 6 שנים בריאל מדריד בהן כבש 107 שערים ב-190 הופעות. במדריד הוא התחרה במהלך השנים על מקומו יחד עם כרים בנזמה, כאשר רוב המאמנים העדיפו את הצרפתי. החלוץ הארגנטינאי עשה מהלך מחושב ועבר לנאפולי בה נחשב לאחד הכוכבים הגדולים, ונהנה מ-3 שנים נהדרות בהן כבש 71 שערים ב-104 הופעות.