הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מילאן גברה בפנדלים על יובה וזכתה בסופר קאפ

דיבאלה החטיא, פשאליץ' הכניע את בופון בהופעתו ה-600 בביאנקונרי וקבע 3:4 אחרי 1:1 ב-120 דק'. תואר שביעי לרוסונרי במפעל וראשון מאז שנת 2011

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.12.16 - 21:33
זכייה שביעית לרוסונרי בסופר קאפ (Getty)
זכייה שביעית לרוסונרי בסופר קאפ (Getty)

120 דקות, שער שדה אחד ו-ארבעה פנדלים ברשת. זה מה שהייתה צריכה הערב (שישי) מילאן בשביל לנצח את יובנטוס 3:4 בדו קרב מהנקודה הלבנה ולזכות בפעם השביעית בתולדותיה בסופרקאפ האיטלקי, אחרי 1:1 בתום 120 דקות בבירת קטאר, דוחא. את הבעיטה האחרונה של המשחק לקח מריו פשאליץ' בן ה-21, הכניע את ג'יאנלואיג'י בופון במשחקו ה-600 במדי הגברת הזקנה ונתן לרוסונרי תואר ראשון מאז שנת 2011.

הביאנקונרי פתחו טוב יותר את המשחק והשיגו את היתרון מרגליו של ג'יורג'יו קייליני בדקה ה-18. אלא שמאז, מילאן השתלטה על המשחק, השיגה את השוויון אחרי נגיחה יפה של ג'אקומו בונאבנטורה בדקה ה-38 ולולא החמצות מסמרות שיער של קרלוס באקה, הרוסונרי היו צריכים להכריע את המשחק הזה עוד בתום 90 הדקות.

זו הייתה הפעם השנייה בהיסטוריה בה שתי הקבוצות נפגשו בסופר קאפ. גם בפעם הראשונה יובנטוס הגיעה כאלופה, אז היא ניצחה 3:5 את הרוסונרי בפנדלים אחרי 1:1 בתום 120 דקות בגמר של 2003. הערב התסריט של 120 הדקות הראשונות היה כמעט זהה, אלא שהפעם הסיום היה שונה.

הגיבור הטראגי של הערב היה פאולו דיבאלה, שהחמיץ את הפנדל החמישי ושלח את פשאליץ' לבעיטה מכריעה מהנקודה הלבנה. הקרואטי בן ה-21 לא התרגש מבופון בן ה-38, הכניע אותו ונתן למילאן להשוות את כמות הזכיות שלה בסופרקאפ לזה של יובנטוס.

מהלך המשחק:
הביאנקונרי פתחו טוב יותר את המשחק, סטורארו ניסה את כוחו בבעיטה מתוך הרחבה כבר בדקה השנייה ומצא את דונארומה במקום. יובנטוס המשיכה ללחוץ ובסופו של דבר השיגה את היתרון בדקה ה-18, כשכדור קרן של מיראלם פיאניץ' הגיע לרגלו של ג'יורג'יו קייליני שדחף את הרגל בנחישות וכבש את הראשון במשחק, 0:1 ליובנטוס.

בדקה ה-33 נאלץ מסימיליאנו אלגרי לבצע את החילוף הראשון במשחק. אלכס סנדרו התלונן על מתיחה בשריר, מאמן יובנטוס לא לקח סיכון והכניס במקומו את פטריס אברה. דקה אחת לאחר מכן סטוראו הרים כדור טוב לקוצ'קה שהחמיץ את הכדור במילימטרים ופספס הזדמנות לקבוע שוויון. הרוסונרי נכנסו לקצב והחלו ליזום יותר, סוסו הרים כדור אלכסוני מ-25 מטרים, בונאבנטורה הקדים את ליכשטיינר ונגח לפינה הרחוקה, 1:1 בהפסקה.

אחרי 55 דקות חלשות שלו, גונסאלו היגוואין היה אמון על ההזדמנות הראשונה של המחצית השנייה. הארגנטינאי קיבל כדור טוב ומקו הרחבה בעט חזק לכיוון השער, אך הכדור טס החוצה. דקה אחת מאוחר יותר נפלה הזדמנות גדולה בצד השני, כשרומאניולי ברח מהשומר שלו ומשמונה מטרים נגח כדור שהכניע את בופון וננעץ במשקוף.

המשחק החל להתאזן מאמצע המחצית השנייה ושתי הקבוצות התקשו להגיע למצבים. בדקה ה-82 קרלוס באקה ניצב לבדו בתוך הרחבה ונגיחה שלו סחטה הצלה נהדרת מבופון. אף אחת לא הצליחה למצוא את הרשת עד לדקה ה-90 וגמר הסופר קאפ הלך להארכה.

הארכה:
דקה אחרי פתיחת ההארכה הגיעה ההזדמנות הגדולה ביותר במשחק. בונאבנטורה קיבל כדור בתוך הרחבה וסחט הדיפה טובה מבופון, באקה הגיע לריבאונד ומול שער ריק התקשה להשתלט על הכדור ולכבוש. בדקה ה-116 אברה השאיר כדור רוחב מדויק לדיבאלה שהחמיץ מצב קורץ משמונה מטרים ושלח את ההכרעה לנקודה הלבנה.

פנדלים:
קלאודיו מרקיסיו שלח את הפנדל הראשון לחיבורים, בופון עצר את הפנדל הראשון והשאיר את התוצאה על 0:1 ליובנטוס. מנדזוקיץ' שלח את הפנדל השני של הביאנקונרי למשקוף, בונאבנטורה מצא את הרשת בפעם השנייה במשחק וקבע 1:1 אחרי שתי בעיטות.

היגוואין ניגש לבצע את הבעיטה השלישית ושלח טיל שטוח לרשת, קוצ'קה עמד בלחץ ובעט פנדל מצוין לחיבורים, 2:2. סמי חדירה זרק את דונארומה לפינה אחת וכבש בקלילות את הפנדל הרביעי, סוסו בעט למרכז וזה הספיק לו בכדי להשוות, 3:3.

פאולו דיבאלה הפך לגיבור הטרגי של הערב כאשר דונארומה מתח את כל הגוף בכדי להדוף את הפנדל שלו, פשאליץ' הצעיר ניגש לנקודה הלבנה, הכניע את בופון הוותיק והעניק למילאן סופר קאפ שביעי בהיסטוריה.

הרכב
יובנטוס: ג'יאנלואיג'י בופון, סטפן ליכשטיינר, דניאלה רוגאני, ג'יורג'יו קייליני, אלכס סנדרו (33/פטריס אברה), קלאודיו מרקיסיו, סטפנו סטורארו (79/מריו למינה), סמי חדירה, מיראלם פיאניץ' (67/פאולו דיבאלה), גונסאלו היגוואין ומריו מנדז'וקיץ'

הרכב מילאן: ג'יאנלואיג'י דונארומה, אלסיו רומאניולי, גבריאל פאלטה, איניאציו אבאטה (102/לוקה אנטונלי), מתיאה דה שיליו, מנואל לוקאטלי (74/מריו פשאליץ'), יוראי קוצ'קה, אנדראה ברטולאצ'י, סוסו, ג'אקומו בונאבנטורה, קרלוס באקה (102/ג'יאנלוקה לפאדולה)