הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

האדום האדום הזה: הצרות של מילאן חוגגות

מילאן תגיע למפגש הטעון מול יובנטוס כשהיא בצומת. מקצועית, נראה שמנסים לאלתר פתרונות, וכלכלית המצב מעורפל גם כן. ההרחקה של לאונרדו בונוצ'י, שמונעת ממנו לשחק נגד האלופה, מסמלת את העונה הדי עגומה עד כה של הרוסונרי. מונטלה מחפש תשובות

בן טרבס  27.10.17 - 18:23

התסריט היה אמור להיות שונה לגמרי. מכל הבחינות. מילאן, בעיקר בעיני אנשיה, ראתה את עצמה מארחת את יובנטוס כשהיא נמצאת במקום אחר, מקצועית ותודעתית. מקצועית - כי מקום שמיני הוא לא היכן שציפתה להיות בתום עשרה מחזורים, ותודעתית - כי באמת קיוותה שתחזור להיות שם גדול. מבחינתו של לאונרדו בונוצ'י זה יהיה שונה גם כן, בטח בגלל הסיבה בגינה עבר לרוסונרי הקיץ. הבלם ראה את עצמו מארח את יובנטוס האקסית, זו שדחקה אותו החוצה, ומוכיח לה שקבוצתו החדשה, דווקא בהנהגתו, פשוט לא מפחדת. בפועל, לקראת המפגש בין שתיים מהקבוצות המסקרנות יותר העונה בסרייה A, הדברים נראים אחרת.

הניצחון המרשים של מילאן על קייבו באמצע השבוע קצת מטעה. היא עדיין במרכז הטבלה ועדיין רחוקה מאוד מחבורת הצמרת, אבל הוא כן מעודד, ולא רק כי עצר רצף משחקים חלש בכל המסגרות. הוא הגבוה שלה ביותר העונה בליגה, ובנוסף, זו גם הפעם הראשונה בה כבשה ארבעה שערים בליגה מאז הניצחון על פאלרמו בעונה שעברה אי שם בתחילת אפריל. נתון חשוב נוסף, ואולי כזה שמספר הרבה - הרוסונרי עשו זאת ללא לאונרדו בונוצ'י המורחק.

קייבו מיעטה לבעוט לשער, אבל האם המצב יהיה דומה נגד יובנטוס? סביר להניח שלא, ובכל זאת, הרחשים על כך שאולי טוב שבונוצ'י הורחק כבר החלו. ועם זה לא מספיק, התיקו המאופס מול גנואה הוציא החוצה גם שמועות צהובות מחדר ההלבשה. פרסמו שישנן טענות על כף שהבלם המנוסה קיבל בכלל את סרט הקפטן ושאף התכסח עם אלסיו רומאניולי, אך הראשון מיהר להכחיש שהיה מוכן לוותר על הסרט, והשני העלה תמונה היתולית לחשבון האינסטגרם שלו שמפריכה כל דם רע בין השניים. בכל מקרה, אי אפשר להתכחש לזה ששחקן הרכש מיובנטוס לא נמצא במקום טוב.

"הוא הגיע לנקודת השפל שלו", אמר אחרי ההרחקה אלברטו פראריני, מאמנו המנטלי של הבלם. "הוא לא שחקן שנולד אלוף, אלא אחד שהפך לכזה בעזרת עבודה קשה. האדום הוריד אותו לתחתית, אני בטוח שתהייה תחייה והוא יחזור רעב מתמיד, מילאן החתימה את אחד הבלמים הטובים בעולם". הרעב הזה שפראריני מדבר עליו לא חדש - בתחילת העונה, אחרי שנסגר סופית המעבר של בונוצ'י למילאן, הוא החל בעצמו בקמפיין עם תמונות וכיתוב Hungrier than ever תחתיהן.

והנה, עשרה מחזורים לתוך העונה, החבורה של וינצ'נזו מונטלה מגיעה למשחק נגד יובה ללא הדמות המדוברת ביותר, וגם הבלם עצמו יצטרך למצוא שוב את הרעב שבו. הוא, שהדגיש כל כך כמה חשוב למילאן לעבוד קשה על מנת להגיע לרמתה של יובנטוס ולהתחרות על תארים מולה, קצת החזיר אותה לנקודת ההתחלה עם האדום הלא חכם נגד גנואה, אדום שני בלבד שלו בקריירה. "הדברים האלו קורים, שלחתי מרפק בטעות ושילמתי על כך", סיכם בונוצ'י באכזבה את הדברים. "אמנם אני לא משחק, אבל אני יודע שהחברים שלי ישמחו אותי".

אם לבחון את הצד המקצועי - מילאן לא רק שמחה באמצע השבוע נגד החמורים המעופפים, אלא הראתה באמת שהיא תכליתית יותר בלעדיו וגם נראתה טוב יותר בהגנה. היא יצרה פחות מצבים והשיגה קרן בודדת, אבל כבשה ארבע פעמים. לגבי הבלם, דובר רבות על הכדורים הארוכים שלו, ואחרי שהשתמש לא מעט בכלי הזה במדי הזברות, הוא המשיך לעשות זאת העונה (6.8 למשחק, הכי הרבה למעט העונה שעברה), אולם נראה שזה פחות מתאים.

מילאן חיה בעונה שעברה על שחקנים טכניים כמו סוסו, ג'אקומו בונאבנטורה וג'רארד דאולופאו, וצירפה העונה גם הקאן צ'להנוילו ואנדרה סילבה - שחקנים שכלל לא ניזונים מכדורים ארוכים, אלא צריכים לקבל את הכדור לרגל. ניקולה קאליניץ', שהובא גם הוא וכן עונה על הצורך בכדורים ארוכים מההגנה, עדיין מנסה להתחבר בעצמו, ובכל מקרה, כבש את כל שעריו עד כה בכלל ממסירות קצרות בתוך הרחבה.

הפרמטר הבולט ביותר וזה שמביא איתו את מירב הביקורות על בנוצ'י הוא החולשה ההגנתית שלו. כלים התקפיים זה נחמד, אבל כשהבלם מתקל הרבה פחות מעונות קודמות (0.8 למשחק), ומעל הכל עוד צריך להתחבר ולחבר אחרים כקפטן - זה קשה. הטענות על כך שצריך להוריד אותו לספסל ואף מעבר הן לא במקום, הוא אכן עדיין אחד הבלמים הטובים בעולם, אבל הדברים לוקחים זמן.

כן עלתה תהייה לגבי תפקידו של מונטלה בכוח והאם הוא זה שראוי לעמוד על הקווים בפרויקט הזה, אבל הרביעייה בחוץ מול קייבו כאמור העלתה חיוך אצל הנפשות הפועלות במילאן, בעיקר מרקו פאסונה ומאסימו מירבאלי, שבעצמם קיבלו ביקורות על כך שהשאירו את המאמן הנוכחי. כולם במועדון יודעים שהניצחון הזה לא יהיו שווה משהו לולא השגת נקודות מול הגברת הזקנה.

השמועות שריחפו מעל ראשו של מונטלה התפיידו לעת עתה, ולמרות שפאולו סוזה ואפילו ז'ורז'ה ז'סוס מספורטינג ליסבון הוזכרו כמועמדים, אין רצון כרגע להחליף מאמן. ייתכן שהפסד לקייבו היה טורף את הקלפים ומאמן כלשהו, אפילו כזה זמני, היה עומד על הקווים בשבת, אך מונטלה יהיה זה שיצטרך לחפש את הדרך הנכונה להשאיר את החיוכים בקבוצה גם אחרי המשחק החשוב מול יובנטוס.

המשחק, האמוציונלי ממילא, כנראה יהיה פחות כזה ללא לאונרדו בונוצ'י, אבל הוא צומת עבור מילאן. סילביו ברלוסקוני, שכבר מזמן לא חלק מהמערכת, מתראיין ואומר שהוא יודע על בעיות כלכליות בתוך המועדון, אדידס מבטלת חסות, והבעלים הנוכחי יונגהונג לי מחפש משקיעים חדשים ולא מדבר. ניצחון של הרוסונרי בשבת על הגברת הזקנה יקטין ממנה את הפער לשש נקודות. בהתחשב בחודש הבלהות האחרון, זה לא נורא. הפסד, והתדמית שוב תיפגע, מה שייקח גם את העונה הזאת לקצה השני, וישאיר את מילאן על מסלול ללא אופק טוב הנראה לעין.