הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בריניולי: "קפצתי כמו שוער ולא כמו חלוץ"

שוער בנבנטו על הכיבוש הדרמטי. גאטוזו: "מעדיף להידקר"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.12.17 - 16:09

תגיות: איטלקיתמילאן

בנבנטו צפויה להיות עניין חולף בסרייה A, אבל היום (ראשון) היא הבטיחה שיהיה קשה מאוד לשכוח אותה. הקבוצה שהפסידה את 14 המשחקים הראשונים שלה בליגה והחזיקה במאזן הגרוע מבין חמש הליגות הבכירות, קטפה נקודה היסטורית ב-2:2 מול מילאן, אבל הסיפור הוא לא התוצאה הסופית, אלא איך היא הושגה.

בכניסה לדקה ה-95 עוד הוליכה מילאן 1:2, כשעל הקווים ערך הסמל, ג'נארו גאטוזו, את הבכורה וכבר חשב איך הוא חוגג את הניצחון הראשון כמאמן הרוסונרי. אלא שאז, בצעד של ייאוש, עלה אלברטו בריניולי לכדור החופשי האחרון במשחק, הצליח לגבור על כך שחקני ההגנה של מילאן ולנגוח כמו חלוץ אמיתי לפינה הרחוקה.

התמונות בסיום היו מרגשות. השוער רץ באמוק על הקהל, השחקנים נפלו אל הדשא כשהם ממררים בבכי וחוגגים נקודה ראשונה בסרייה A. גם אם יירדו, את שלהם הם עשו. בריניולי הפך לשוער הראשון שכובש בליגה האיטלקית מאז מאסימו טאיבי במדי רג'ינה ב-2011.

"קשה לתאר את מה שקרה", אמר בריניולי בסיום, "פשוט עליתי למעלה וקיוויתי לטוב ביותר בשניה האחרונה. עצמתי את העיניים וקפצתי. זו הייתה יותר צלילה של שוער מאשר של חלוץ. אני שמח עבור האוהדים, השחקנים והנשיא. זה יהיה אגואיסטי לדבר יותר מדי עליי, הנקודה הזו עבור כולם. זה חלום להיות בסרייה A, חלום שקיווינו שיהיה יותר טוב מזה. הראינו שאנחנו יכולים להתמודד עם כל אחת".

גאטוזו, שהיה ידוע באמוציות שלו כשחקן, לא השתנה בכלל כמאמן, והודה: "השחקנים ישבו מיואשים בחדר ההלבשה. היה עדיף להידקר מאשר לספוג את הגול". למרות זאת, המאמן ניסה להסתכל קדימה: "ספגנו שער מוזר. השחקנים נתנו הכל. נלקק את הפצעים ונחזור לעבודה. איבדנו יותר מדי כדורים היום. למרות ההפסדים שלה, ידענו שבנבנטו קבוצה טובה".