הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"לוקחים את הניצחונות שלנו כמובן מאליו"

אלגרי תקף אחרי הזכיה של יובה בגביע. גאטוזו: "זה הכדורגל"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.05.18 - 09:35
אנשים התרגלו לזכיות של יובנטוס (GETTY)
אנשים התרגלו לזכיות של יובנטוס (GETTY)

תגיות: יובנטוסמילאן

מאבק אליפות צמוד? פריחה מחודשת של מילאן? פעם נוספת שום דבר לא הצליח לעצור את השליטה של יובנטוס בכדורגל האיטלקי. הביאנקונרי הביסו אמש (רביעי) 0:4 את הרוסונרי בגמר הגביע וקרובים מאוד להשלים דאבל רביעי ברציפות.

למרות זאת, אפשר להגיד שיובה לא ממש ליקקה דבש בדרך לניצחון. עד לדקה ה-56, מילאן הייתה צמודה, אבל אז הגברת הזקנה פתחה מבערים והבטיחה גביע נוסף. מסימיליאנו אלגרי, ספג ביקורות על שיטת המשחק והשיב בעצבים: "זה לא שאנחנו חייבים לנצח תמיד, אבל התרגלתי לכך שאנשים לוקחים את הניצחונות שלנו כמובן מאליו. הכדורגל הוא דבר לא צפוי ולהצביע רק על טקטיקה מרגיש לא הוגן. זה כמו מונופול, אתה אף פעם לא יודע איזה קלף אתה הולך לשלוף".

"אנחנו מדברים על קבוצה שנכתבה בדפי ההיסטוריה של יובנטוס, אנחנו עומדים לזכות באליפות שביעית ברציפות וזכינו בתארים נוספים. בכדורגל אפשר להפסיד בגלל שגם היריבות נלחמות, אבל העניין הוא לייצר מוטיבציה מחודשת בכל פעם".

"השחקנים שלי הציגו יכולת יוצאת מן הכלל והגיעה להם הזכיה הזאת. אמרתי להם שהם צריכים לתת לעצמם ולאוהדים רגעים של שמחה ומגיע להם לחגוג. במשחקים כאלה קשה להיכנס לקצב, אבל מצאנו את השחקנים הפנויים והשטחים הפתוחים. עכשיו רק צריך להבטיח גם את האליפות".

אלגרי נשאל בנוסף על העובדה שגונסאלו היגוואין עלה מהספסל לשבע דקות משחק בלבד: "באופן טבעי, היגוואין לא לקח את זה בצורה טובה. עשיתי את ההחלטה הזאת כי העדפתי התקפה יותר פיסית. הוא היה מוכן להיכנס".

מהדי בנעטיה הוסיף: "יובנטוס עושה תמיד משהו משהו מיוחד, זאת לא הפעם הראשונה. השחקנים חרטו את שמם בהיסטוריה של הכדורגל האיטלקי. יש לנו מנטליות של מנצחים ואנחנו יכולים להמשיך להתקדם. האליפות היא המטרה העיקרית ואני אשמח אם נעשה את זה באולימפיקו".

מן העבר השני, מילאן סובלת מעונה לא מוצלחת, בלשון המעטה. הרוסונרי לא עמדו בציפיות שעלו עם הגעת הבעלות הסינית, וסיימו עונה נוספת ללא תואר, למרות משחק לחימה מרשים ושמרו על 0:0 עד ההתפרקות שהחלה בדקה ה-56. "זה הכדורגל. התוצאה הזאת לא משקפת את ההופעה של השחקנים שלי, אבל שילמנו על הטעויות", אמר ג'נארו גאטוזו המאוכזב.

"אני עדיין מאמן צעיר. אני לומד. עשיתי טעויות ואנחנו חייבים להבין מה עשינו לא נכון על מנת להשתפר", המשיך גאטוזו. "לא צריכים להסתכל על התוצאה עצמה, אלא על איך שהפסדנו ומה אפשר לעשות כדי להתקדם. זה עוד יותר כואב שהבאנו 40 אלף אוהדים והראנו להם תוצאה כזאת".