בופון: אעזוב את יובנטוס, מחזיק בהצעות מעניינות

השוער האגדי דיבר לקראת הפרידה והפתיע במסע"ת: "באיטליה לא אשחק יותר, אחליט על עתידי ביום ראשון". לפי הדיווחים האחרונים, ליברפול, ריאל מדריד ופ.ס.ז' מעוניינות בו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.05.18 - 12:30
תחילת כתבה

אחרי 17 שנים, ג'אנלואיג'י בופון הודיע היום (חמישי) כי בשבת ישחק את משחקו האחרון במדי יובנטוס, במחזור סיום העונה מול ורונה. עם זאת, על אף הערכות מוקדמות על פרישה, השוער בן ה-40 סיפר כי הוא מחזיק בהצעות מעניינות להמשיך לשחק, כמו גם על רצונה של יובה כי ימשיך במועדון בתפקיד ניהולי. דיווחים חדשים טוענים שהוא ישחק מחוץ לאיטליה, כשליברפול, ריאל מדריד ופריס סן ז'רמן הוזכרו כמועמדות.

הקריירה המפוארת של השוער האגדי באיטליה תגיע לסיומה כשברזומה שלו 9 אליפויות (לא כולל השתיים שנשללו מיובה לאחר פרשת קלצ'ופולי), 9 גביעים, גביע אופ"א עם פארמה וכמובן מונדיאל 2006 עם הסקוודרה אזורה. לצד התארים, בופון ייפרד מהכדורגל האירופי ללא זכייה בליגת האלופות, לאחר שהפסיד עם יובה בשלושה גמרים (2003, 2015, 2017).

בופון פתח בפנייה לאנדראה אניילי, שהודיע כי ג'ורג'ו קייליני יחליף את השוער כקפטן החדש: "אני כמובן רוצה להודות לנשיא, שמלבד תפקידו הוא גם הרבה יותר עבורי. בשנים האלה פיתחנו מערכת יחסים מיוחדת, תמיד היינו קרובים זה לזה. חלקנו יחד החלטות חשובות ויש לנו חברות אמיתית שבנויה על כנות ונאמנות ומאבק משותף נגד צביעות.

"זה יום מיוחד ומוזר בשבילי, מלא רגשות חזקים. הגעתי לכאן עם הרבה שלווה, אושר וסיפוק. הרגשות הללו הם תוצאה של קריירה יוצאת דופן ונפלאה, התמזל מזלי לחלוק אותה עם כל כך הרבה אנשים שבאמת אהבו וטיפלו בי.

"בשבת אשחק את משחקי האחרון ביובנטוס ואני בטוח שזה יהיה הסיום המושלם להרפתקה הזו, חשוב לי לסיים אותה עם ניצחון. פחדתי להגיע לסוף עם יובה כשחקן שהמנוע שלו שבק, אבל זה לא המצב. אני גאה מאוד בכך שעד גיל 40, נתתי את כל מה שיכולתי על כר הדשא. זה הגמול הכי גדול שלי. אני נפרד בשלווה, זה לא דבר מובן מאליו. אני רוצה להודות לכל משפחת יובנטוס. ב-2001 הם לקחו כישרון והפכו אותו לאלוף, זה הודות לתמיכה ולעידוד שקיבלתי מהמועדון, בנושא המנטאלי.

"קודם כל יש לי משחק בשבת, אחר כך אשב ואחליט לאן פניי מועדות. המחשבה הראשונית הייתה פרישה, אבל בתקופה האחרונה צצו הצעות מעניינות להמשיך ואודיע על החלטתי הסופית בעוד שלושה ימים, אחרי שנסיים את המשחק האחרון, בשלווה ובשקט. לא אשחק בקבוצה אחרת באיטליה".