טוטי עזב את רומא: "מעולם לא הייתי מעורב"

הקפטן האגדי תקף את ההנהלה: "עשו הכל כדי להיפטר מהסמלים"

מערכת אתר ערוץ הספורט  17.06.19 - 15:38
תחילת כתבה

שנתיים אחרי שפרש ממשחק פעיל, הקפטן האגדי של רומא, פרנצ'סקו טוטי, הודיע היום (שני) על כך שהוא עוזב גם את תפקידו בהנהלת הקבוצה. למעשה, עם דמעות ולא מעט ביקורת נוקבת, סיים סמל הג'אלורוסי את דרכו במועדון אחרי לא פחות משלושה עשורים.

"אני מתפטר מהנהלת רומא. זה יום רע מאוד עבורי", אמר טוטי, ותקף את הנהלת הקבוצה. "מעולם לא קיבלתי הזדמנות לעבוד באמת בתחום המקצועי. נשיאים, שחקנים ומאמנים באים והולכים, אבל אגדות לעולם לא עוזבות".

סמל הג'אלורוסי המשיך בקו הלוחמני: "מעולם לא עירבו אותי באף החלטה. תמיד נשראתי בחוץ. זה לא פרידה לנצח, רק זמנית. אעמוד לרשותם של הבעלים הבאים. במשך שמונה שנים, האמריקאים ניסו את כל הדרכים כדי להשאיר את האגדות של רומא מחוץ למועדון. הייתי מעדיף למות מאשר לעזוב את רומא".

"יש כמה שחקנים ברומא שצוחקים גם אחרי הפסדים. יש כמה מנהלים ששמחים להפסיד", המשיך טוטי לתקוף וגילה: "המנכ"ל פיינגה ואני פנינו לאנטוניו קונטה לפני ששמענו מהנשיא ג'יימס פאלוטה. קונטה היה מרוצה מהרבה היבטים, אבל ראה כל מיני מצבים ואמר לא. היום קיבלתי הצעה ממועדון גדול באיטליה".

טוטי היה חלק מרומא 30 שנים, 25 מהן כשחקן בוגרים. הוא רשם במדיה לא פחות מ-785 הופעות רשמיות בכל המסגות, בהן כבש 307 שערים ובישל עוד 129. עם זאת, הצליח הקפטן האגדי לזכות רק באליפות אחת (2000/01) ובשני גביעים (2006/07, 2007/8), וזכה בנבחרת איטליה במונדיאל ב-2006.