עוד מעט זה רשמי: דה ליכט בבדיקות ביובה

הבלם הצעיר הגיע לטורינו ויחתום לחמש שנים בביאנקונרי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.07.19 - 10:08
תחילת כתבה

יובנטוס שמה את ידה על אחד המלפפונים הלוהטים של הקיץ. מתייס דה ליכט הגיע הבוקר (רביעי) לבדיקות רפואיות בטורינו לאחריהן יחתום באופן רשמי בשורות הביאנקונרי. הקפטן הצעיר ביותר בתולדות אייאקס יעבור מאמסטרדם תמורת 70 מיליון יורו ויחזק את מרכז ההגנה של אלופת איטליה.

דה ליכט היה המטרה העיקרית של ברצלונה לקיץ, שפינטזה על שיתוף פעולה בינו לחברו לאייאקס פרנקי דה יונג, מה שלא צלח. על פי הדיווחים באיטליה, דה ליכט יחתום ביובנטוס על חוזה ארוך טווח לחמש שנים. סעיף השחרור, בגובה 150 מיליון יורו, לא יופעל עד קיץ 2021.

תחילה דרשה אייאקס 75 מיליון יורו עבור שירותיו של בלם נבחרת הולנד, כאשר שליש מהסכום היה אמור להיות מענקים. בטלחרף נטען כי אלופת הולנד קיבלה את ההצעה החדשה, הנמוכה יותר, והשחקן צפוי להצטרף למסע של הגברת הזקנה לאסיה. הוא כבר הגיע לסיכום עם יובה על שכרו שיעמוד על 8 מיליון יורו בשנה לא כולל בונוסים בחוזה ל-5 שנים.

דה ליכט יעזוב את אייאקס אחרי שלוש שנים כמקצוען, במהלכן הופיע 77 משחקים בליגה והבקיע שמונה שערים. העונה היה בורג מרכזי בזכייה של הקבוצה מאמסטרדם בדאבל ובעלייה לחצי גמר ליגת האלופות אחרי שער גורלי מול יובנטוס בטורניר בשלב רבע הגמר.

ההולנדי רק בן 19 אבל הופיע כבר 17 פעמים בנבחרת הולנד והבקיע שני שערים. היכולת הטכנית שלו, יחד עם המהירות ומשחק הראש, הפכו אותו בתוך זמן קצר לאחד הבלמים המבטיחים של עולם הכדורגל. יובנטוס מקווה ליהנות ממנה כמה שניתן.