שיאני השכר באיטליה: כריסטיאנו רונאלדו במקום הראשון

הרשימה המלאה פורסמה: היכן דה ליכט, לוקאקו וריברי?

מערכת אתר ערוץ הספורט  10.09.19 - 14:51
לא מפתיע. כריסטיאנו רונאלדו (צילום: getty)
לא מפתיע. כריסטיאנו רונאלדו (צילום: getty)
תחילת כתבה

מספר העברות קיץ גדולות הפכו את הליגה האיטלקית למסקרנת ביותר העונה. לא מעט כספים נשפכו בארץ המגף, וה"גאזטה דלו ספורט" החליט לערוך היום (שלישי) מחקר מקיף ולפרסם את טבלת המרוויחים המלאה של הליגה האיטלקית.

אז מי במקום הראשון? באופן לא מפתיע, מדובר כמובן בכריסטיאנו רונאלדו. הכוכב של יובנטוס מרוויח שכר של 31 מיליון יורו לעונה, כשהרחק מאחוריו נמצא חברו לגברת הזקנה, מתייס דה ליכט. בלם נבחרת הולנד מרוויח 8 מיליון יורו לעונה, והתקציב של יובה עומד על קצת פחות מ-300 מיליון יורו.

המרוויח השלישי בטיבו בליגה הוא רומלו לוקאקו, שמרוויח 7.5 מיליון יורו לעונה. את החמישייה הראשונה משלימים קאלידו קוליבאלי (נאפולי) וג'יאנלואיג'י דונארומה (מילאן), שמשתכרים 6 מיליון יורו לעונה כל אחד.

שימו לב לפערים בין הקבוצות: תקציב המשכורות של יובנטוס עומד על 294 מיליון יורו והבאה אחריה היא אינטר, שתקציבה הוא 139 מיליון יורו. התקציב הנמוך ביותר בליגה שייך לוורונה, עם 25 מיליון יורו.

וכמה מרוויחים השמות הגדולים האחרים? פרנק ריברי מקבל 4 מיליון יורו לעונה מפיורנטינה, ראג'ה נאינגולן שחזר לקליארי זכה לחוזה של 3 מיליון, ואדין דז'קו מוביל את מרוויחי רומא עם 5 מיליון יורו. מריו באלוטלי יסתפק ב-1.5 מיליון יורו לעונה בברשיה.