"הדרך לעצור את לוקאקו? לזרוק לו בננות"

פרשן כדורגל איטלקי הסתבך בהתבטאות גזענית, ופוטר מיידית

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.09.19 - 09:49
(getty)
(getty)
תחילת כתבה

הגזענות בכדורגל האיטלקי ממשיכה לבעבע. אחרי שבעונה שעברה הנושא הוצף, בעקבות הנהמות לעברו של מויסה קן (שמאז הספיק לעבור לאברטון), הפעם הערות מכוערות נשמעו לעברו של רומלו לוקאקו. לוצ'אנו פסיראני, פרשן כדורגל איטלקי, צוטט כמי שאמר על חלוצה הבלגי של אינטר, לאחר שהחמיא לו: "הדרך היחידה לעצור אותו היא לזרוק עשר בננות לעברו". הפרשן פוטר מיידית לאחר הדברים.

זו לא הפעם הראשונה שלוקאקו נאלץ להתמודד עם תופעות שכאלה. לפני פגרת הנבחרות, הבלגי ספג נהמות מאוהדי קליארי (אלה שכזכור, נהמו גם לעבר קן), ואם זה לא מספיק, עוד זכה למכתב שקיבל מצידם של אוהדי אינטר, שטענו כי הנהמות כלפיו לא הגיעו מגזענות, אלא "מתוך כבוד". באופן טבעי, לוקאקו התייחס לנושא כשאמר שהכדורגל "הולך אחורה" במאבק שלו נגד אפליה. שחקנים רבים בחודש שעבר סבלו מגזענות, ביניהם גם אני. כדורגל הוא משחק שכולם צריכים ליהנות ממנו, ואסור לו לקבל שום סוג של אפליה, שמביישת את הענף".

"זה משהו שאנחנו צריכים להתמודד איתו", אמר לוקאקו. "אם אתה רוצה להביא אליך את השחקנים הטובים בעולם, אתה צריך לוודא שהם מתקבלים בזרועות פתוחות. צריך להעריך את הנוכחות שהם מביאים למדינה", כך כתב בחשבון האינסטגרם שלו בעקבות האירועים.