קונטה עצבני: מציבים זרקור על טפשים

מאמן אינטר נשאל על עצומה של אוהדי יובה נגדו והתפרץ

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.10.19 - 12:39
תחילת כתבה

הליגה האיטלקית משוועת לתחרות, גם אם בסופו של דבר תוכתר אותה אלופה. אחרי שיובנטוס זכתה בקיץ האחרון בסקודטו שמיני ברציפות, תוך שהיא מקדימה את השנייה בטבלה (נאפולי) בלא פחות מ-21 נקודות, נדמה כי בארץ המגף קרובים סוף כל סוף לקבל את מבוקשם. ויש לכך אחראי מרכזי: אנטוניו קונטה שמו.

קונטה, כיום מאמנה של המוליכה אינטר, שפתחה את העונה בשלמות (שישה ניצחונות בשישה מחזורים ויחס שערים 2:13), הוא גם מי שיצר למעשה את המפלצת מטורינו. שלוש האליפויות הראשונות ברצף הנוכחי של הגברת הזקנה הושגו עם קונטה על הקווים, כאשר הראשונה שבהן שברה רצף של תשע שנים ללא התואר.

אחרי האליפות השלישית עם הקבוצה שבמדיה גם שיחק לאורך רוב הקריירה, קונטה עזב את הליגה האיטלקית לטובת הנבחרת והקיץ הוא חזר - דווקא לאחת היריבות הכי גדולות ומושבעות של יובנטוס.

כעת באינטר, קונטה חולם לנשל את האקסית מכס המלכות ולהשיג בצד הכחול-שחור של מילאנו דבר דומה לזה שהצליח להשיג אי אז כשנחת ביובנטוס - להביא למועדון אליפות, לראשונה מאז עונת 2009/10. וביום ראשון בערב יקבל הזדמנות לשלוח הצהרת כוונות, כאשר יארח את האלופה ה"נצחית" בסן סירו.

המפגש בין השניים מעורר את האמוציות של שני הצדדים, והביא את קונטה להגיד דברים לא שגרתיים במסיבת עיתונאים, בתגובה לעצומה עליה חתמו 15,000 אוהדי יובנטוס וביקשה להוריד את השם שלו משדרת הכוכבים של המועדון. "זה ספורט, לא מלחמה, לפעמים אנשים שוכחים זאת. לא רציתי לדבר על זה, אבל התקשורת מציבה את הזרקור על האנשים הטפשים והבורים האלה", אמר קונטה.

המאמן הוסיף: "זה קשה כי החברה שלנו היום נותנת במה לשנאה ואלימות. אני רואה את הסיטואציות האלה ושואל את עצמי: למה אני עושה את זה בכלל? כל עוד התשוקה שלי תהיה גדולה יותר, אמשיך. אם התשוקה תרד, אני הראשון שיגיד 'מספיק'. זה לא יהיה הפסד גדול לכדורגל, אבל זה לא יהיה הפסד גדול גם עבורי".

את לאונרדו בונוצ'י, שחזר בעונה שעברה ליובנטוס אחרי הרפתקה לא מוצלחת אצל היריבה העירונית של אינטר, ההצלחה של הנראזורי בפתיחת העונה ממש לא מפתיעה. "היה קל מאוד לחזות שהם יפתחו היטב אחרי הגעתו של קונטה", פירגן הבלם הוותיק, שכיכב תחת המאמן בשלוש האליפויות ההן.

"קונטה העניק לי רעב, את התשוקה לא להרים ידיים, ואת המנטליות שמאפשרת לך להתגבר על כל כאב כדי לעמוד ביעדים שלך", נזכר בונוצ'י והוסיף: "הוא היה מושלם עבור יובנטוס - הוא היה זקוק להזדמנות במועדון גדול, והמועדון היה צריך לחזור לגדולה אחרי פרשת הקאלצ'יופולי".

כעת גם בצד של אינטר מבינים על מה בונוצ'י מדבר. "לקונטה יש גישה שונה ביחס לרוב המאמנים. אנחנו מוכנים למות למענו", אמר ניקולו בארלה והסביר: "ראיתם איך הקבוצות שלו רצות במהלך משחקים? זה לא רק בזכות הכושר הגופני, זה בזכות המסר שהוא מכניס לראש של השחקנים".

אינטר תנסה לרשום ביום ראשון בערב ניצחון ראשון על יובנטוס מאז ספטמבר 2016, אבל מבחינת בארלה, לעבר אין ממש משמעות. "ההבדל היחיד בין אינטר ליובנטוס כרגע הוא הניסיון, העובדה שהם מכירים טוב יותר אחד את השני. אנחנו באותה רמה מעבר לכך".