בופון חשף: "בגיל 26 התמודדתי עם דיכאון"

השוער של יובנטוס בווידוי נדיר: "לא יכולתי לקום מהמיטה"

מערכת אתר ערוץ הספורט  16.10.19 - 18:10
אף אחד לא חסין, בופון (getty)
אף אחד לא חסין, בופון (getty)

תגיות: ג'יג'י בופון

תחילת כתבה

כולנו מכירים אותו כמאצ'ו המושלם, הווינר הגדול, אך כמה אנחנו באמת מכירים אותו? השוער הטוב בכל הזמנים בעיני רבים, ג'יאנלואיג'י בופון, שבגיל 41, עדיין לובש את אפודת השוער של יובנטוס, פרסם אמש (שלישי) מכתב עם ווידוי אישי מפתיע.

האיטלקי בראיון ל-The Players' Tribune שיתף רגעים ותובנות מרכזיים מהקריירה. הוא חשף כי בחלק הראשון של הקריירה שלו התמודד עם משבר: "בגיל 26 שקעתי בדיכאון שנמשך שבעה חודשים. אם אתה חי ונושם רק כדורגל, הנפש שלך תתחיל להשתנות". סיפר הכוכב.

בופון תיאר כיצד היה מרוכז אך ורק בכדורגל, האכזבה וההישיגים ניתקו אותו מכל העולם שמסביב למשחק, עד שלטענתו הגיע למצב נוראי: "לא יכולתי לקום מהמיטה מחוסר חשק לחיות". הוא שיתף את תחושותיו מתחילת הקריירה: "בזמן כל כך קצר אתה מקבל את שלושת הדברים שחלמת עליהם כילד: "כסף, פרסום ועבודת חלומותייך, אתה חושב לעצמך מה כבר יכול להשתבש?", אך לטענתו שם התחילה הבעיה, כשהתהילה סינוורה אותו והובילה לשקיעתו.

לדבריו הרוטינה של אימון בכל יום, משחק בשבת, הפסדים וניצחונות חזרה על עצמה עד שהוא איבד כל טעם לקום מהמיטה או לנהוג במכונית. בסופו של דבר הוא אמר: "הזכרתי לעצמי שאני בנאדם רגיל ולא מיוחד ואני מציע לכדורגלנים צעירים להיזהר מזה כי זה יכול להרוס אותם".