סוף עידן: פאלרמו פורקה אחרי 32 שנים

המועדון בו שיחקו זהבי, קבאני ודיבאלה נקלע לחובות ונסגר

מערכת אתר ערוץ הספורט  18.10.19 - 14:20
לא נעים לראות מועדון סגור. זהבי בפאלרמו (getty)
לא נעים לראות מועדון סגור. זהבי בפאלרמו (getty)
תחילת כתבה

אף פעם לא נעים לראות מועדון סגור, בטח לא אחד לו היה חלק מרכזי בכדורגל האיטלקי בעשורים האחרונים. עם זאת, היום (שישי) הודיעו נציגי פאלרמו כי המועדון פורק רשמית, לאחר שבית דין לפשיטות רגל באיטליה קיבל את בקשת נציגיו להכריז על המועדון כחדל פרעון. בשני העשורים האחרונים הקבוצה הציגה לחיי אוהדי הכדורגל באירופה שמות גדולים רבים כמו אדינסון קבאני ופאולו דיבאלה. כמו כן, ערן זהבי שיחק במועדון הסיציליאני לפני שהגיע למכבי תל אביב.

פירוק המועדון לא הפתיע את אוהדיו, שכן הקשיים הכלכליים רודפים אותו מזה מספר שנים והגיעו לשיא הקיץ כשהמועדון נופה מהליגה האיטלקית השנייה עקב אי סדרים כספיים. עם זאת, זהו לא הסוף בעבור הנשרים האיטלקיים שכן מועדון חדש תחת שם כמעט זהה הוקם כבר בפתיחת העונה בליגה האיטלקית הרביעית. מטרתו היא לבצע את אותו התהליך שעשתה בשנים האחרונות פארמה, בו המסורת של הקבוצה תמשיך ותחזור לליגות הבכירות, גם אם ההיסטוריה של המועדון המקורי תימחק.

מועדון הכדורגל של פאלרמו הוקם בשנת 1987 והוא הגלגול הרביעי של המועדון, לו היו גלגולים שונים על פני 119 השנים האחרונות. הקבוצה עלתה לליגה הראשונה בתחילת שנות האלפיים תחת ניהולו של מאוריציו זמפאריני ובמהרה הגיעה למקומות שמובילים לליגה האירופית, בהובלת לא אחר מאשר לוקה טוני. באותן השנים פאלרמו הגיעה לגמר הגביע האיטלקי שלוש פעמים ואף שלחה ארבעה שחקנים לסגל נבחרת איטליה שזכתה במונדיאל ב-2006.