באלוטלי נטש את המגרש בשל קריאות גזעניות

חלוץ ברשיה הגיב בזעם לקהל בוורונה, אך שוכנע להישאר וכבש

מערכת אתר ערוץ הספורט  03.11.19 - 18:05
החלוץ האיטלקי נוטש את המגרש, היום (getty)
החלוץ האיטלקי נוטש את המגרש, היום (getty)
תחילת כתבה

מריו באלוטלי תמיד היה ידוע כמי שמושך תשומת לב. דמותו הסוערת, חוש ההומור הלא אופייני ונטייתו הידועה להרס עצמי לצד כשרונו הבלתי מבוטל, הפכו אותו לאדם בולט בכדורגל העולמי. אבל היום (ראשון), הוא ניצל את מעמדו החזק גם כדי לקחת עמדה: חלוץ ברשיה הגיב בזעם לקריאות גזעניות שספג במשחק נגד ורונה, ואיים לנטוש את המגרש, מה שגרם להפסקת המשחק למספר דקות. בסופו של דבר, לאחר שכנועים רבים, באלוטלי התרצה, חזר למגרש ואף הבקיע במשחק שבו קבוצתו הפסידה 2:1 לוורונה.

בדקה ה-54 למשחק, חלוץ נבחרת איטליה לשעבר קיבל את הכדור סמוך לדגל הקרן, שמע את הקריאות מהיציעים (שהיו דלילים ממילא) והגיב בזעם תוך כדי בעיטה אדירה בכדור. לאחר מכן, הוא החל לצאת מתחומי המגרש בדרכו אל היציאה. חבריו לקבוצה היו אלה ששכנעו אותו, בסופו של דבר, להישאר על המגרש ולהמשיך את המשחק, כששופט המשחק מאוריציו מריאני ביקש מהכרוז לקרוא לאוהדים לחדול מהקריאות הגזעניות.

חמש דקות לסיום, כשברשיה כבר בפיגור 2:0 מול הקבוצה המקומית, נתן באלוטלי את התשובה הטובה ביותר: קיבל מסירה מרומולו ושלח בעיטה אדירה (הפעם מדויקת), שחדרה אל הרשת וצמצמה את התוצאה ל-1:2. ברשיה אמנם הפסידה במשחק, ונותרה מתחת לקו האדום, אבל החלוץ רשם ניצחון קטן על האוהדים.

זו לא הפעם הראשונה שגזענות תופסת כותרות בכדורגל האיטלקי: בשנה שעברה, גם מויסה קין (שמאז עבר לאברטון האנגלית) זכה לקריאות מאוהדי קליארי בעודו משחק ביובנטוס, כשגם רומלו לוקאקו (שחקנה של אינטר) כבר זכה להערות באופי הזה מפרשן כדורגל מקומי. כנראה שהמשימה למיגור הגזענות קשה, אולי בלתי אפשרית, אבל האומץ של השחקנים להתמודד מול המקרים, הוא זה שבסופו של דבר יוביל את ניקוי המשחק מחולייו.