ורונה הרחיקה את ראש האולטראס עד 2030

בשל הגזענות כלפי באלוטלי, ייסגר יציע של הקבוצה למשחק הבית הבא

מערכת אתר ערוץ הספורט  05.11.19 - 18:02
(getty)
(getty)
תחילת כתבה

גזענות היא תופעה מכוערת, ולצערנו פוקדת את מגרשי הכדורגל לעיתים קרובות מדי. אחד שסבל מכך לאחרונה הוא מריו באלוטלי. החלוץ האיטלקי, שספג קריאות גזעניות בהפסד של ברשיה שלשום (ראשון) 2:1 לוורונה וכמעט ירד מן המגרש, גרר תגובה מפתיעה מהמועדון היריב. בוורונה החליטו לבצע אקט חינוכי חריג כדי להילחם בתופעה, ובכך הרחיקו את ראש ארגון האוהדים של הקבוצה לעשר העונות הקרובות.

בעקבות האירועים החריגים במשחק האחרון בין הקבוצות, הורחק לוקה קסטליני, ראש האולטראס של ורונה. קסטליני, שאתמול הוסיף עוד התבטאויות קשות כמו: "באלוטלי לעולם לא יהיה איטלקי אמיתי", והאשים אותו בכך שהקריאות הגזעניות הן "בראש שלו בלבד", נענש על ידי הקבוצה, שהבהירה: "ביטויים כאלו מהווים חריגה חמורה מהקוד האתי והערכים של המועדון".

על אף תגובתה הנחרצת של הקבוצה, היא עדיין לא זוכתה לחלוטין מעונש. ועדת המשמעת של הליגה האיטלקית הטילה על המועדון מצפון איטליה סגירה של יציע האולטראס למשחקה הביתי הקרוב.

למרות הטיפול המהיר של הליגה והמועדון, מי שעדיין ספג ביקורת הוא החלוץ עצמו. מאז האירוע, באלוטלי חשוף למתקפה על ידי פוליטיקאים וקבוצות עניין מקומיות, אשר דרשו לפעול כנגד השחקן, בטענה שהוא מכפיש את שמה של העיר ורונה.

בשנים האחרונות חלה ביקורת רבה על אירועים גזעניים בסרייה א' והטיפול הלקוי בנושא, אך נראה שלאור ההתערבות של ראשי המועדון בוורונה והצעד שנעשה, ייתכן שאלו ניצנים ראשונים של שינוי מגמה אמיתי.

ובצד המקצועי, ברשיה הודיעה היום על מינויו של פאביו גרוסו למאמן הקבוצה. גרוסו (41) יחליף את אאוג'ניו קוריני, שפוטר אחרי פתיחת העונה הרעה של קבוצה, שהגיעה לשיאה עם הפסד ליגה שלישי ברציפות לוורונה ביום ראשון.