הג'וב האיטלקי: מי תשים את ידה על זלאטן?

הפייבוריטית, הווטו של אשתו והאנדרדוג. האופציות של הכוכב

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.11.19 - 15:25
תחילת כתבה

אומרים שכשדלת אחת נסגרת, דלת אחרת נפתחת, אבל במקרה של זלאטן איברהימוביץ' מדובר כנראה בעולם שלם של דלתות. פחות משבוע עבר מאז הכוכב השבדי נפרד בדרך כל כך אופיינית מלוס אנג'לס גלקסי והשאלה סביב עתידו עדיין מטרידה את התקשורת העולמית.

עבור זלאטן באמת שכל האופציות פתוחות. אבל בזמן שבאנגליה האיחוד עם מנצ'סטר יונייטד כבר מצית את דמיונם של לא מעט אוהדים, כולל אנשי יונייטד עצמם שלא יתנגדו לאיזה חיזוק בלתי צפוי נוכח פתיחת העונה החלשה, גם באיטליה החל מירוץ אחר היהלום.

למעשה, האופצייה האיטלקית נראית כריאלית ביותר על פי הדיווחים ברחבי העולם והיא מתחלקת לשניים: הקבוצה הראשונה, והיא גם זו שמובילה במירוץ אחר הכוכב נכון לרגע זה, היא לא אחרת מאשר בולוניה - לא אופציה "סקסית" במיוחד, אבל בשל היחסים הקרובים עם מאמן הקבוצה, סינישה מיכאילוביץ', היא נראית כרצינית ביותר, בייחוד לאור העובדה שהוא חולה בסרטן וחלון ההזדמנויות עלול להיות קצר.

אלא שאשתו של זלאטן לא מתלהבת מאופציית בולוניה, או במילותיהם של כתבי ה'גאזטה דלו ספורט' - "היא מאוהבת ברעיון החזרה למילאנו". שזה בעצם מוביל אותנו לאופצייה השנייה. נישחתם נכון, מילאן. אותה קבוצה בה כיכב זלאטן בין השנים 2012-2012. באיטליה כבר חשפו את התכנית הכלכלית שתשיב את הפנומן השבדי למדים השחורים-אדומים, כאשר על פי ההערכות מילאן תשלם כארבעה מיליון יורו לעונה כדי להנחית את הכוכב אצלה, אך בחוזה של שנתיים לפחות בשל בעיות מס.

אותה תכנית תלויה בעיקר בתוצאות של מילאן עד ינואר, שכן כרגע היא נמצאת במקום ה-14 והבאתו עלולה להיות לא רלוונטית. אם וכאשר יחול שיפור, מילאן עשויה לפנות 10 מיליון יורו מסכום המשכורות כדי להנחית את זלאטן.

אופצייה נוספת, שכנראה הכי פחות ריאלית מבין האיטלקיות, היא נאפולי - שעשויה לעבור מתיחת פנים רצינית, נוכח הנתק בין הבעלים לכוכבים - דבר שיכול לסלול את מסלולו של זלאטן לתחנה חדשה. כך או כך, ניאלץ להמתין עד דצמבר, כשחוזהו סלוס אנג'לס יסתיים, כדי לדעת מה צופן העתיד.