שילם את המחיר: מונטלה פוטר מפיורנטינה

בוקר התבוסה לרומא, המאמן נפרד אחרי שמונה חודשים בלבד

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.12.19 - 12:51
מונטלה נפרד ובצדק (GETTY)
מונטלה נפרד ובצדק (GETTY)
תחילת כתבה

הכדורגל האיטלקי ידוע בחוסר הסבלנות שלו כלפי מאמנים ועכשיו אחד נוסף משלם את המחיר על היכולת הרעה של קבוצתו. פיורנטינה נפרדה היום (שבת) מוינצ'נזו מונטלה אחרי שמונה חודשים בתפקיד, בתגובה ל-4:1 המשפיל לרומא.

"ההחלטה שלנו הגיעה אחרי תהליך ארוך של המצב והיכולת שהקבוצה מציגה. המטרה שלנו הייתה להעניק תפנית חיובית ומיידית לעונה הזאת ולכן היינו צריכים להחליף את המאמן הנוכחי", הוסבר בהודעת המועדון. "אנחנו רוצים להודות למונטלה ולצוות שלו על המחויבות והרצינות שהראו בחודשים האחרונים ולאחל להם הצלחות מקצועיות והמשכיות של הקריירה".

מדובר, למעשה, בסיום הקדנציה השנייה של מונטלה בפיורנטינה. בראשונה הדריך אותה בין השנים 2012 ל-2015, הגיע איתה לגמר הגביע האיטלקית ב-2014 וחצי גמר הליגה האירופית ב-2015, אבל השנייה כבר הייתה פחות טובה, בלשון המעטה, עם ארבעה ניצחונות העונה מ-17 משחקים ומרחק ארבע נקודות מהקו האדום.

זו כמובן לא הפעם הראשונה בה מונטלה מפוטר. ב-2017 מילאן הראתה למאמן את הדלת החוצה אחרי שספג שלל ביקורות על היכולת שמציגה וההרכבים המשונים שהעמיד. מסביליה הוא פוטר בתוך ארבעה חודשים אחרי תשעה משחקים רצופים ללא ניצחון.