"האם צריך למנוע הנאה ממי שתקוע בבית?"

אחרי ה-0:2 של יובה, סארי התייחס לאפשרות של השהיית הליגה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  09.03.20 - 10:03
תחילת כתבה

כמו שכבר התרגלנו בעונות האחרונות, מה שנראה היה כמו קרב צמוד על האליפות הולך והופך למירוץ בהובלתה של יובנטוס. הגברת הזקנה גברה אתמול (ראשון) 0:2 על אינטר, ועם 63 נקודות היא פתחה פער של 9 מהנראזורי, שלהם משחק חסר. בין לבין, לאציו מדורגת במקום השני עם 62 נקודות.

אחרי ה-1:2 האוקטובר, זה היה הניצחון השני של יובנטוס בדרבי ד'איטליה ולמעשה, בפעם הראשונה מאז 1999 והשנייה בהיסטוריה, יובנטוס שמרה על רשת נקייה בפעם החמישית ברציפות בבית נגד אינטר.

מאוריציו סארי, שספג לא מעט ביקורות לאחרונה, לא הסתיר את שביעות רצונו בסיום: "זה ניצחון חשוב, אבל יש עוד 12 משחקים והדרך ארוכה. זה הרבה יותר ממה שרציתי לראות מיובנטוס שלי. אינטר ניסתה ללחוץ גבוה והשקיעה בזה הרבה אנרגיה, והכיוון של המשחק השתנה אחרי השער שלנו. צברנו ביטחון ואולי אינטר איבדה אותו באותו הרגע. זה דבר חיובי מאוד שכמעט שלא אפשרנו לקבוצה כל כך חזקה לבעוט נגדנו לשער".

צל גדול שהעיב על המשחק היה קיומו ללא אוהדים בעקבות הבהלה סביב נגיף הקורונה, ומאמן יובה התייחס לכך: "אני מאמן ויכול לדבר על כדורגל, אבל אני תמיד נזהר מאנשים שמאמינים שהם יודעים הכל. אני לא יודע מה הדבר הנכון לעשות. מה שאני צריך לשאול זה אם יש לנו את הזכות לקחת את ההנאה ממי שתקוע בבית או אם יש סיכון לשחקנים או לצוותים המקצועיים. אני פשוט לא יודע לענות על זה ובאמת לא יודע לומר כמה גבוהים הסיכונים".

גם המאמן המפסיד, אנטוניו קונטה, התייחס לקריאות שנשמעו לעצור את העונה בעקבות הווירוס:"לכולנו משפחות, אז באופן טבעי יש חששות. קשה להעמיד פנים ששום דבר לא קורה וקשה להתמודד עם מצבים מסוימים, זה מצב עדין. כולנו בני אדם עם אנשים שיקרים לנו ואני מקווה שההחלטות מתקבלות בסופו של דבר כדי להגן על כולם. הרשויות יקבלו את ההחלטות, ונוכל לקבל אותן".

בנוגע למשחק עצמו, קונטה אמר: "זה היה מפגש מאוזן עד השער. התחלנו את המחצית השנייה טוב יותר מהם, אבל השער של ראמזי שינה הכל בעיקר מבחינה פסיכולוגית. זה נתן להם דחיפה לביטחון ופגע בשלנו, אז לא היינו מסוגלים לחזור מזה. ההבדל בינינו ליובנטוס הוא שש נקודות אם מורידים את המשחק החסר נגד סמפדוריה, וזה אומר שני הפסדים פה ובסן סירו. אנחנו חייבים ללמוד מההפסד הזה כדי להשתפר באופי, באיכות ובעוצמה".

עם זאת, מאמן הנראזורי הבהיר שהוא לא מופתע מהתוצאה: "זה לא אמור להביך אותנו כי ידענו שיש פער בין הקבוצות והתוצאות בשני המשחקים מדברות בעד עצמן. יובנטוס קבוצה שהתחזקה בכל עונה בשמונה השנים האחרונות בשחקנים עם הרבה ניסיון ותארים, הפרויקט שלנו התחיל רק לפני שבעה חודשים ואין מה להשוות אותנו לקבוצה ששלטה באיטליה שמונה שנים. אנחנו צריכים לבנות את הפרויקט לבנה אחרי לבנה כדי להגיע לרמת הניסיון והאופי של יובה, כל השאר מאוד רחוקות ממנה".