רוברטו מנצ'יני: "אף אחד לא היה מוכן לגיהנום שכזה"

במונולוג קשה, מאמן נבחרת איטליה על המצב במדינתו מוכת הקורונה: "הקברים שחזרו הרגישו כמו אגרוף בפנים. התאכזבתי כשהיורו בוטל, הגיעה לאנשים הסחת הדעת מהכאב"

מערכת אתר ערוץ הספורט  23.03.20 - 12:22
(getty)
(getty)
תחילת כתבה

אחת המדינות שסבלו בצורה הכי קשה את תקופת הקורונה היא איטליה. לא פחות מ-59 אלף מקרים התגלו בארץ המגף, עם יותר מחמשת אלפים הרוגים. מי שסיפק זווית עצובה למתרחש במדינה, הוא מאמן הנבחרת הלאומית, רוברטו מנצ'יני. במונולוג קורע לב הוא מספק עדות למתרחש במדינה, שמצויה באבל כבד.

"אף אחד לא היה מוכן לגיהנום הזה", הוא הודה בגילוי לב. "לחשוב על כך שאנשים נהרגים כי אין מספיק מיטות או מכונות הנשמה.. כשראיתי את המשלחת הצבאית נושאת את הארונות בברגמו, זה היה כמו אגרוף בפנים. התמונה הכי חזקה וכואבת".

בהמשך, הוא סיפק גם את הזווית שלו כמאמן הסקוודרה אזורה: "התחלתי להתכונן ליורו... יצרתי קשר עם השחקנים, תיאמתי משחקי ידידות עם אנגליה וגרמניה... זה ללא ספק היה מאכזב, כשהודיעו לי שהיורו בוטל. הגיעה לאנשים פה, אחרי כ"כ הרבה כאב, את הסחת הדעת של אליפות אירופה".

"לעולם לא אעזוב את איטליה", הוא אמר למרות המצב הקשה. "אני מרגיש בטוח כאן, והצוותים הרפואיים עושים עבודה הירואית. אני רוצה להיות קרוב לאנשים כשקשה להם. לא כאיזשהו סמל, אלא כאזרח פשוט. העזרה ההדדית והשירה מהמרפסות, זאת איטליה. זה מייצג את מי שאנחנו. אנחנו מגיעים לשיאנו במצבים קשים".