מחכה לו: המירוץ של יובנטוס אחר מרסלו

סארי רוצה מגן, זידאן מעדיף את מנדי. כל הסיבות בפנים

מערכת אתר ערוץ הספורט  27.03.20 - 10:28
תחילת כתבה

האם מרסלו בדרך לתחנה חדשה? המגן הברזילאי, שסובל מעונה מאכזבת בריאל מדריד, זוכה להתעניינות ממספר קבוצות, כשהבולטת שבהן היא יובנטוס. ההקשר בין הברזילאי לגברת הזקנה אינו חדש, והוא עלה כבר מאז חתימתו של החבר הטוב כריסטיאנו רונאלדו במועדון, לפני כשנתיים. אלא שמאז התרחשו שני תהליכים מקבילים, שעשויים לאפשר מהלך שכזה בקיץ הקרוב.

הראשון, הוא הירידה במעמדו בריאל. מרסלו אמנם נחשב לבן בית במועדון, והוא סוגר השנה את עונתו ה-12 בבירת ספרד, אבל הפציעות המרובות וההצלחה היחסית של פרלאן מנדי בעמדה הזו, דחקה אותו אחורה ברוטציה. מנגד, מאוריציו סארי רוצה לחזק את עמדת המגן השמאלי אצלו בקבוצה, שבה כרגע הוא מחזיק למעשה רק שחקן אחד, ברזילאי אחר, אלכס סנדרו. כל היתר הם מגנים ימניים באופן טבעי (מתיאו דה שיליו, או חברו לשעבר של מרסלו בריאל דנילו), שלעתים מחליפים צד. במטרה לשמור על סנדרו יציב לאורך זמן, סארי בוודאי יזדקק לתחרות גם בעמדה הזאת.

מה שגדע מגעים אפשריים, לפחות ע"פ ה"מארקה" הספרדי, היתה הקורונה: הפגרה הכפויה עצרה מגעים שנערכו בין הקבוצות. ועם זאת, כאן חשוב לזכור: למרסלו יש עוד שנתיים בחוזה שהוא מחזיק כעת בריאל, הוא זוכה לתמיכה של הקהל, ועל מעמד כמו שזכה לו בספרד - לא בהכרח מוותרים בקלות.