סמואל אטו: "מוריניו שלח חולצה, ואמר: היא מחכה לך"

החלוץ הקמרוני בראיון לגאזטה: על השכנועים, ההבדלים בין מו לפפ - והנאום בדרך לגמר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.05.20 - 18:23
תחילת כתבה

לסמואל אטו היתה קריירה סוערת במיוחד. האיש שהיה אמור להיות הפרוספקט של ריאל מדריד, והפך לגיבור של ברצלונה, ידע לא מעט שיאים ואמוציות - אבל זה כנראה היה גדול הישגיו: כמו לא מעט תארים, גם הזכייה שלו בליגת האלופות עם אינטר ב-2010 חוגגת עשור, ובראיון ל"גאזטה דלו ספורט", הקמרוני נזכר בקדנציה במילאנו - שלב אחר שלב.

ראשית, הוא מספר כיצד החליט לעבור מברצלונה (איתה זכה בליגת האלופות עונה קודם, ואף כבש שער בגמר ברומא נגד מנצ'סטר יונייטד) לשורות הנראזורי: "מטראצי היה זה שעשה את ההבדל. הוא שלח לי הודעת SMS וכתב: אם תבוא לאינטר, נזכה בכל. זה לא קרה לי בחיים, וזה שימש משקל גדול בהחלטה שלי לבחור". גם המאמן, ז'וזה מוריניו, היה שותף למאמצים: "הוא פשוט שלח לי תמונה עם החולצה מס' 9 של אינטר ואמר: זה שלך. היא מחכה לך".

"ידעתי בכל מקרה שאני עומד לעזוב בגלל היחסים הלא טובים עם פפ (גווארדיולה), אבל היו לי שיחות עם כמה מועדונים. ההודעה ממטראצי עצרה את הכל - באותו רגע, הרגשתי שאינטר היא המסלול הנכון". בהמשך, הוא התייחס גם לעובדה שעבד עם שני היריבים הגדולים - מוריניו וגווארדיולה: "הם שני אנשים שונים, עם ראייה אחרת לגמרי של המשחק. יש להם קו מחבר אחד: הרצון הגדול לנצח".

בהמשך, אטו גם שחזר את הדרך לגביע. ראשית, את חצי הגמר הבלתי נשכח בקאמפ נואו מול ברצלונה. אינטר נקלעה לנחיתות מספרית, אחרי ההרחקה של טיאגו מוטה - אבל הצליחה, תחת מאבק לא פשוט, לשמור על הפסד מינימלי של 1:0 ולהדיח את אלופת אירופה, בדרך לגמר במדריד. "כשמוטה הורחק, מוריניו קרא לי ולזאנטי והסביר לנו מה צריך לעשות, ואיך לשחק באגף. לא היה לי זמן לזה. אמרתי לעצמי: תן מעצמך את הכל, ונראה מה יהיה בסוף. בסוף עלינו לגמר".

ואכן, בסוף הגיע הגמר. אטו נזכר במה שאמר לשחקנים, רגע לפני שעלו לגמר ליגת האלופות מול באיירן מינכן. "לא דיברתי המון, אמרתי פשוט: בגמר אתה לא בא לשחק, אתה בא לנצח. או שנמות על הדשא ונחזיר את הגביע למילאנו, או שנמות כי לא נחזיר את הגביע למילאנו. בוא נעלה כדי לקחת את הגביע איתנו". אינטר ניצחה 0:2, והשלימה זכייה בתואר המשולש: אליפות, גביע וליגת האלופות בפעם היחידה בתולדות המועדון.

אטו תמיד היה איש של רגשות, וגם העונה ההיא היתה כזו: אמוציונלית, סוערת וחזקה; כמו כל הקריירה של החלוץ הקמרוני, שפרש לפני פחות מחצי שנה. את הזכרונות האלה הוא ייקח עימו, אבל כנראה שאין זיכרון חזק יותר מהזכייה האחרונה שלך.