זלאטן אאוט: המכה המקצועית שמילאן תחטוף

הפער באחוזים, בנצחונות ובנקודות. כל המספרים סביב הפציעה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.05.20 - 21:55
תחילת כתבה

ההודעה על הפציעה של זלאטן איברהימוביץ', היום (שני) בצהריים, גרמה ללא מעט אנשים סביב מילאן להזיע. החלוץ השבדי, שע"פ ההערכות סובל מקרע בגיד האכילס, עשוי להיעדר במצב כזה קרוב ל-10 חודשים, ומהותית הפציעה הזו כנראה תגמור לו את הקריירה. למה הפציעה הזו כל כך קשה עבור מילאן? ה"גאזטה דלו ספורט" ניסה לבחון את הסיבות, דרך המספרים.

עד כה העונה, 17 משחקים קיימה מילאן בלי זלאטן ושמונה משחקים איתו. שימו לב להבדלים: ללא זלאטן, הם עם 6 ניצחונות, 3 תוצאות תיקו ו-8 הפסדים. עם זלאטן? 4 ניצחונות, 2 תיקו ו-2 הפסדים. ממוצע נקודות: 1.8 עם זלאטן, 1.2 בלעדיו. אחוז הניצחונות: 35% בלעדיו ו-50% עם הסופרסטאר השבדי. בטבלה האיטלקית, מילאן טיפסה ארבעה מקומות: מה-11, בו היתה כשזלאטן חתם בסוף דצמבר, למקום השביעי בו היא נמצאת עכשיו (ורק שלוש נקודות מאחורי נאפולי, במקום שמוביל לליגה האירופית בעונה הבאה).

וכל זה, רק על המגרש. ברור שהמכה של היעדרות זלאטן, תהיה גדולה הרבה יותר גם מחוצה לו: בחדר ההלבשה וגם בשדרה הכלכלית, כיוון שברור שלמילאן אובד גם מקור הכנסה גדול. גם אם לא הותירה חותם ממשי בסאן סירו, דרך תואר או הישג מרשים, ברור שדמותו המיתית של איברהימוביץ' תותיר אחריה חלל גדול.