עידן חדש: רומא נמכרה לידיו של דן פרידקין

הבעלים האמריקני רכש את הזאבים תמורת 600 מיליון יורו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.08.20 - 09:51
תחילת כתבה

עידן חדש ברומא: הבוקר (חמישי), הודיעה הקבוצה האיטלקית באופן רשמי כי המועדון עבר לבעלותו של המיליארדר האמריקני דן פרידקין, תמורת סכום של 600 מיליון יורו. המועדון בן 93 השנה מתחיל כעת צעד חדש בחייו הארוכים, בניסיון להחזיר את המועדון לימי התהילה - ואולי גם לסקודטו ראשון מזה 20 שנה.

בהודעה הרשמית, שפורסמה ע"י הזאבים, אמר הבעלים החדש: "כולנו בקבוצת פרידקין מאושרים לעשות את הצעד, ולקחת חלק בעיר ובמועדון הגדול הזה. אנו מצפים להשלים את הרכישה מוקדם ככל האפשר, ולהתאקלם במשפחת AS רומא". ג'ים פאלוטה, הנשיא הקודם, אמר: "בחודש האחרון, דן וריאן פרידקין הפגינו את המחויבות שלהם לעסקה, ולקחת את המועדון לדרך חיובית. אני בטוח שהם יהוו בעלים נהדרים עבור רומא".

פרידקין בן ה-54 מוכר בעיקר כזכיין של חברת טויוטה, ושוויו מוערך ב-4.1 מיליארד דולר. המיליארדר הוא גם מפיק סרטים (כולל את סרטו האחרון של קלינט איסטווד, "הפרד"), ומחזק במספר מלונות סביב העולם.

כעת, הוא גם בעלים של קבוצת ספורט - ומגיע אל המועדון הוותיק, שמקווה לחדש את ימיו כקדם ברמות ההצלחה. רומא זכתה עד היום בשלוש אליפויות איטליה ותשעה גביעים איטלקיים, ובתואר אירופי אחד: גביע ערי הירידים בעונת 1960/61. עידן חדש? בכל מקרה, יהיה מעניין.