שליטה בכדור ו-4-3-3: השיטה של פירלו

מה מצפה ליובנטוס? "אפילו החברים שלו יהיו בהלם"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  09.08.20 - 11:25
תחילת כתבה

איטליה עדיין בהלם מהמינוי של אנדראה פירלו למאמנה החדש של יובנטוס, כשבועיים בלבד לאחר שמונה למאמן הקבוצה עד גיל 23 של המועדון. ההכרזה המפתיע גררה לא מעט תגובות, הן מהתקשורת והן מלא מעט כוכבי עבר איטלקיים.

העיתונאי האיטלקי לוקה מומבלאנו, שפרסם עוד בחודש שעבר שמאוריציו סארי לא ימשיך בגברת הזקנה, סיפר שיש בהחלט למה לצפות: "אפילו לשחקנים שחברים של פירלו אין מושג איזו פילוספיית משחק יש לו עבורם, הם הולכים להיות בהלם". עוד פרסם מומבלאנו כי האופציה המועדפת על הנשיא אניילי הייתה זינדין זידאן, שהתבררה כמסובכת מדי, וגם יתר השמות שהציע נדחו על ידי המנהל המקצועי, פאביו פראטיצ'י, ובהחלט סביר שבין השנייה שוררת אי הסכמה בנוגע למינויו של פירלו.

לעומת זאת, באיטליה נזכרו בשיחה שערך פירלו לפני מספר חודשים עם פאביו קנבארו, בה חשף מהי צורת המשחק המועדפת עליו: "זה תלוי בשחקנים, אבל אני אוהב 4-3-3 ושליטה בכדור".

מאמן נאפולי ג'נארו גאטוזו, ששיתף פעולה שנים רבות עם פירלו בקישור של מילאן ושל נבחרת איטליה, 'בירך' אותו בדרכו: "הוא ממש נדפק עכשיו! לא בגלל שזאת יובה, אלא כי אימון זה עבודה קשה מאוד. צריך ללמוד המון, אתה ישן ממש מעט. זו ברכה עבורו להתחיל את הקריירה ביובנטוס".

אלסנדרו דל פיירו הוא שחקן נוסף שמכיר היטב את פירלו, והוא גם אחד מגדולי הסמלים היובנטיניים, אך זה לא מנע ממנו להיות מופתע לחלוטין מהמינוי: "בכנות, לא הייתי מהמר על זה אפילו ביורו אחד. זו בחירה מפתיעה, כבר שמחתי שהוא מאמן את הקבוצה עד גיל 23 כי זו הייתה הדרך הנכונה עבורו, אבל הלכנו צעד קדימה ואני מאחל לו בהצלחה".

קפטן העבר של יובה נשאל על השוואה לזינדין זידאן, שמונה לפני ארבע שנים למאמן ריאל מדריד מקבוצת המילואים, והוביל אותה להצלחה רבה: "לא נכון לעשות את ההשוואה הזאת, זידאן אימן את ריאל מדריד קסטייה והיה העוזר של קרלו אנצ'לוטי. אבל לפירלו יש את כל היכולות לעשות דברים גדולים אפילו יותר מאשר זידאן. הוא מכיר את הסביבה, השחקנים והמועדון".

ג'אנלואיג'י בופון בן ה-42, שיהיה השחקן היחיד בסגל שיותר מבוגר מפירלו (41), בירך את חברו הוותיק על המינוי: "עכשיו אני צריך לקרוא לך מיסטר?! בהצלחה באתגר החדש אנדראה!".