פירלו: "ליובנטוס הייתה חסרה התלהבות"

המאמן הוצג: "נחתים כמה שחקנים, היגוואין לא ימשיך"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.08.20 - 17:05
תחילת כתבה

יובנטוס זכתה העונה בפעם התשיעית ברציפות באליפות איטליה, אך למרות הדומיננטיות של הגברת הזקנה בזירה המקומית, ניתן היה לראות כי הרומן הקצר בין מאוריציו סארי למועדון לא יחזיק זמן רב. בסופו של דבר אנדראה פירלו, מונה לתפקיד הנחשק לאחר ימים בודדים כמאמן קבוצת המילואים והערב (שלישי) 'המאסטרו' הוצג באופן רשמי לתקשורת.

"המטרה הראשונה שלי היא להחזיר את ההתלהבות, שככל הנראה היה חסרה למועדון בתקופה האחרונה", פירלו הבהיר במסיבת העיתונאים והתייחס גם לסגנון המשחק המיועד, "אני רוצה שיובנטוס תחזור לשחק כדורגל יוזם ודומיננטי לאורך כל המשחק. אמרתי כבר לבחורים שהם הולכים להחזיק הרבה בכדור ובכל פעם שהם יאבדו אותו, היה יצטרכו לזכות בו כמה שיותר מהר".

למרות שזו תהיה באופן מעשי, הקבוצה הראשונה בקריירת האימון של אגדת העבר, בטורינו מאמינים שבדומה לתהליכים בברצלונה, ריאל מדריד וצ'לסי הדבר יניב פירות. פירלו דיבר גם על מצב הסגל שעדיין רחוק מלהיות מושלם לקראת עונת 20/21: "ישנם כמה שחקנים שאני רוצה להחתים ואני דיברתי על כך עם ההנהלה, בכל מקרה אני לא מתכוון לחשוף כרגע את השמות".

מי שבוודאות ישאר עונה נוספת ביובנטוס הוא פאולו דיבאלה, שחווה פריחה אחרי החזרה מפגרת הקורונה: "דיבאלה מעולם לא הוצע בשוק. עבורי הוא שחקן משמעותי והוא יקח חלק חשוב בפרויקט שלנו". מי שלא ימשיך בוודאות אצל אלופת איטליה הוא גונסאלו היגוואין: "שוחחתי עימו על כך פנים אל מול פנים, הוא שחקן ברמה עולמית אך החלטנו שהגיעו הזמן שנפרד. כעת המועדון צריך למצוא קבוצה שתרכוש אותו".