פירלו: "חיכינו זמן רב לחלוץ כמו מוראטה"

מאמן יובה לקראת רומא: "השחקנים רעבים, זה מרגיע אותי"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.09.20 - 17:28
(getty)
(getty)
תחילת כתבה

מחר (ראשון) יעמוד אנדראה פירלו מול המבחן האמיתי הראשון שלו כמאמן יובנטוס, כאשר קבוצתו תפגוש את רומא באולימפיקו. מי שיעמוד לרשותו הוא הרכש החדש-ישן, אלבארו מוראטה, שהצטרף בהשאלה לעונה הקרובה.

"חיכינו זמן מה לחלוץ כמוהו והוא הגיע", אמר המאמן. "אלבארו מכיר אותנו היטב, גם אני מחשיב את עצמי בר מזל שהספקתי לשחק איתו. הוא היה בסדר העדיפות שלנו, ברמה הטכנית והטקטית הוא מה שחיפשנו". פירלו עדכן במעט על הסגל שלו: "אנחנו עובדים עם דיבאלה, שחזר כבר לאימונים. נראה מה מצבו ואז נחליט אם הוא בא לרומא מחר. ארתור היה עכשיו בתקופה של חוסר פעילות, אבל עובד בינתיים טוב. הוא מתאקלם".

לאחר מכן פירלו דיבר על החוויות הראשונות שלו כמאמן: "יש לזה רגש אחר. אני לא זה שמחליט מה יקרה על המגרש, אני תלוי בשחקנים שלי. בראש שלי אני ניסיתי בזמן האחרון לחשוב איך להוציא מהחבר'ה את הטוב ביותר. אנחנו מגדילים את הקצב של העבודה, והקבוצה הגיבה לכך טוב עד כה. השחקנים רעבים ומלאי מוטיבציה, וזה מרגיע אותי מאד".

הגעתו של מוראטה מאתלטיקו מדריד טרפדה את המעבר של אדין דז'קו, שכבר סיכם את תנאיו בגברת הזקנה, וכעת הבוסני יעשה הכל כדי לסייע לקבוצתו לנצח את האלופה. חברו לקבוצה, פדרו, התייחס לעובדה שדז'קו נשאר בג'לארוסי: "הוא הקפטן שלנו, כולם יודעים כמה הוא משמעותי בחדר ההלבשה. הסיבה שהגעתי לרומא מלכתחילה הייתה כדי לשתף פעולה איתו ועם מיקטיריאן. אני מקווה שהוא ישחק ביום ראשון ויספק משחק נפלא".

חוץ מסוגיית דז'קו, הקשר הספרדי דיבר גם על המטרות של הקבוצה לעונה הקרובה ומבין את החשיבות של ניצחון על יובה: "אם תכוון למקום הרביעי, אתה תסיים שביעי", אמר פדרו, כשדיבר על היעדים להמשך: "אני תמיד רוצה לנצח ואני כועס גם כשאני מפסיד באימונים. אני מאמין שאנחנו יכולים לסיים במקום השלישי או הרביעי את העונה ולהתקדם יפה בגביעים. אנחנו חייבים להאמין, גם אם לא יהיה פשוט".