איברהימוביץ': "בעולמו של זלאטן אין מקום לגזענות"

כוכב מילאן הגיב לעימות המכוער עם לוקאקו: "כולנו שחקנים, חלקנו טובים מאחרים"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.01.21 - 15:25
תחילת כתבה

הדרבי המילאנזי ידוע באמוציות שהוא מוציא מהשחקנים, אבל כשזלאטן איברהימוביץ' ורומלו לוקאקו נמצאים על כר הדשא בסן סירו - הוא יכול להיות סוער אפילו יותר. הערב (שלישי), רגע לפני הירידה להפסקה, כוכב מילאן נכנס מתחת לעורו של החלוץ הבלגי והוציא ממנו תגובה שלא שומעים בכל יום: "אני אז**ן אותך ואת אשתך".

העימות לא הסתיים באותו הרגע, ובירידה למחצית לוקאקו ניסה להגיע לזלאטן והמשיך לזעום: "הוא רוצה לדבר על אמהות? בן *ונה". השבדי עצמו העיר הערה לעבר חלוץ אינטר, שרבים פירשו כגזענית: "לך תעשה את  החרא של הוודו שלך במקום אחר, חמור קטן". זלאטן עצמו דחה את הטענות לגזענות ופרסם במשך היום את ההודעה הבאה: ""בעולמו של זלאטן אין מקום לגזענות. כולנו מאותו הגזע - כולנו שווים. כולנו שחקנים, חלקנו טובים יותר מאחרים".

עם קשר או בלי לאירוע החם, זלאטן הורחק בדקה ה-58 בצהוב שני. השבדי הכשיל את אלכסנדר קולארוב והשאיר את מילאן ב-10 שחקנים. עוד קודם, זלאטן העלה את הרוסונרי ליתרון בדקה ה-31 עם בעיטה מדויקת לקורה ופנימה. בהמשך, לוקאקו כבש בפנדל את שער השוויון, כריסטיאן אריקסן כבש בבעיטה חופשית נפלאה את שער הניצחון בדקה ה-97 ושלח את אינטר לחצי הגמר.

בתקשורת האיטלקית, כמובן, התקרית הייתה במוקד. בשער ה"גאזטה דלו ספורט" המשחק תואר כ"דרבי זירת האיגרוף" בעקבות העימות בין שני הכוכבים וב"קוריירה דלו ספורט" נבחרה כותרת: "איברה-לוקאקו: בושה". לפי "טוטוספורט", אולי העימות דווקא תרם לנראזורי, כשנכתב: "אינטר מונעת מזעם".

בסיום, מאמן מילאן סטפנו פיולי הגיב לשלל האירועים: "מאכזב שהודחנו כי היה לנו אכפת מהמפעל הזה. עם שחקן פחות הדברים הפכו להיות קשים יותר. זלאטן ולוקאקו? הם שני אנשים בוגרים, הם אמרו משהו אחד לשני, אני לא יודע מה. זה קורה. זה היה משחק מאוד מאוזן, ההבדל היחיד היה שהיינו ב-10 שחקנים. אם זה היה 11 נגד 11, הכל היה פתוח".

אחרי שער הניצחון הדרמטי בדרבי, אנטוניו קונטה אישר שכריסטיאן אריקסן יישאר באינטר: "הוא לא עוזב בגלל שלא נחתים שחקן אחר, אז לא ניתן לו לעזוב את המועדון. אני שמח שכבש". אגב, השער של הקשר הדני היה הראשון של אינטר בבעיטה חופשית מאז אפריל 2018, אז ז'ואאו קאנסלו עשה זאת נגד קליארי.

הנה התגובות ברשתות >>