רשמי: יובנטוס נפרדה מאנדראה פירלו

המאמן יעזוב אחרי עונה אחת: "שנה אינטנסיבית ונפלאה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.05.21 - 12:35
תחילת כתבה

סוף הדרך הגיע: היום (שישי) הודיעה יובנטוס רשמית על החלטה להיפרד ממאמן הקבוצה, אנדראה פירלו, אחרי עונה אחת בלבד. כדורגלן העבר בן ה-42 סיים את דרכו בקבוצת הבוגרים המשמעותית הראשונה בקריירה שלו, ומי שצפוי להיכנס לנעליו יהיה מסימיליאנו אלגרי - שצפוי לחתום על חוזה לארבע שנים, ולחזור לקדנציה שנייה במועדון.

"תודה, אנדריאה", נכתב בהודעה הרשמית שפרסם המועדון, "אלה המילים הראשונות שכולנו חייבים לבטא בתום החוויה המיוחדת שעברנו יחד. על האומץ, המסירות, התשוקה שהוא הראה בכל יום - ועל ההצלחות שהגיעו, התודה מגיעה מכל ליבנו. בהצלחה בעתיד, שבטוח יהיה יפה", התפייטו במועדון.

פירלו עצמו נפרד ברשת החברתית: "העונה הראשונה שלי כמאמן הסתיימה. זו הייתה שנה אינטנסיבית, מסובכת, אך בכל מקרה נפלאה. כשיובנטוס קראה לי, לא חשבתי על הסיכון שאני לוקח, אם כי זה היה די ברור. למרות זאת, הכבוד לצבעי החולצה הזו והרצון להיות מעורב ברמות הגבוהות ביותר לפרויקט שהוצע לי השפיעו".

"אם הייתי צריך לחזור הייתי עושה את אותה הבחירה בדיוק, אם כי מודע לכל המכשולים שנתקלתי בהם. זו הייתה תקופה כה קשה לכולם, שמנעה ממני לתכנן טוב יותר את כוונותי ואת סגנון המשחק שלי, אך במהלכה, השגתי את היעדים שהתבקשו ממני. ההרפתקה הזו, למרות סיום לא צפוי, הבהירה עוד יותר איך אני רוצה שהעתיד שלי ייראה, ואני מקווה שהוא יהיה מלא בסיפוקים בדיוק כמו זה שחוויתי כשחקן. הגיע הזמן לחזור ולהתמודד עם אתגרים חדשים. עם זאת, אני רוצה להודות למשפחת יובנטוס ולכל מי שהיה קרוב אלי העונה".

בכך, פירלו מסיים עונת בכורה שלא ירצה לזכור על הקווים. הוא איבד את אליפות איטליה לאינטר, הודח מליגת האלופות בשמינית הגמר על ידי פורטו ולא הצליח לשלוט על חדר ההלבשה עמוס הכוכבים כפי שציפו ממנו בטורינו.

לפי רומאו אגרסטי, מי שיחליף את פירלו הוא אלגרי, שהגיע לסיכום עם הנהלת המועדון וחתם על חוזה לארבע עונות. כזכור, אלגרי עמד על הקווים בצפון איטליה במשך חמש שנים, בהן קטף חמש אליפויות רצופות וארבעה גביעים. במקביל, זכה בשני תארי סופר קאפ איטליה והוליך את הגברת הזקנה פעמיים לגמר ליגת האלופות, אולם נכנע מול ברצלונה וריאל מדריד.

בתום עונת 18/19 אלגרי פוטר מהמועדון ובמהלך השנתיים האחרונות לקח פסק זמן מאימון. בין היתר הוא קושר לבאיירן מינכן וריאל ואינטר בשבועות האחרונים, אך עושה הרושם ששני הצדדים הבינו שאין מנוס משיתוף פעולה מחודש.