הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"הוא ווינר, אני המעריץ מספר 1 שלו"

דן גלזר החמיא ליונתן כהן בראיון באיטליה: "זו רק ההתחלה שלו באירופה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.09.21 - 13:55
תחילת כתבה

אחרי שכבש את שער הבכורה שלו במדי פיזה בשבת האחרונה, יונתן כהן זכה למחמאות דווקא מכיוון ארץ הקודש. דן גלזר, חברו הטוב ממכבי תל אביב התפנה לשיחה עם התקשורת האיטלקית ודיבר גבוהות על מי שגדל לצידו במחלקת הנוער הצהובה.

"הוא יוצא דופן מבחינה טכנית", פתח הקשר, "האוהדים של פיזה יראו בו כשחקן עוצמתי שיודע להשתמש בשתי הרגליים, לבעוט בנגיעה, לסיים כשהוא לבד מול השוער, בדחיקות ובנגיחות. הוא יודע גם לבשל נהדר וגם לכבוש", הרחיב גלזר על יכולותיו של כהן.

קשרה של מכבי תל אביב סיפר על הערך שייתן הקיצוני מחוץ למגרש:"הוא מצוין לחדר ההלבשה, תמיד חיובי ורוצה לעזור לחבריו לקבוצה ליצור קשרים ביניהם. הצלחת הקבוצה היא ערך עליון עבורו, הוא תמיד דוחף להצלחה וברגע שהגיע ליעד שלו הוא קובע לעצמו יעד חדש בכדי להשתפר. יש לו אישיות דומיננטית בחדר ההלבשה, הוא נותן ערך מוסף".

על היחסים עם כהן: "אנחנו בהחלט החברים הכי טובים, אנחנו מכירים מגיל 6. שיחקנו באותה הקבוצה, גלדנו באקדמיה של מכבי תל אביב, למדנו באותו בית הספר, יש קשר נהדר בין המשפחות שלנו ואפילו בנות הזוג שלנו חברות טובות. אני המעריץ מספר 1 שלו ותמיד מאחל לו את הטוב ביותר. הקשר שלנו הוא לכל החיים".

לפי גלזר, אחד המאפיינים המרכזיים של יונתן כהן הוא הרצון הבלתי נגמר לנצח. הקשר סיפק אנקדוטה בנושא: "בקיץ האחרון הוא השתתף בטורניר פוצ'יוולי יחד עם חבר, והם היו ללא ספק אנדרדוגים. היו הרבה זוגות שנחשבו לחזקים מהם, אבל הוא עדין הצליח לזכות בטורניר. זה יונתן, יש לו מנטליות אדירה, נחישות ומוטיבציה להשתפר. הוא ווינר".

על הסיבה מדוע עזב את קבוצת נעוריו: "בישראל יונתן זכה בכל התארים האפשריים - גביעים, אליפויות והופעות במדי הנבחרת. לכן, בכדי להרים את הרף, הוא חשב שאירופה היא יעד נכון עבורו בכדי לבחון את עצמו. אני מאוד שמח בשבילו שהוא הצליח להשיג את זה".

לסיום, סיפר גלזר על הקשר עם יונתן כהן בימים אלו:"אנחנו מדברים כל יום. אני תמיד אומר לו להיות עצמו, להמשיף לעבוד קשה ושאין לי ספק שההגעה לאיטליה היא רק נקודת הפתיחה לקריירה האירופית שלו. אני בטוח שהוא יהפוך לשחקן מפתח בפיזה ומקווה שהוא יצליח להביא אותה לסרייה א'".