הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

זלאטן: "הגוף כואב, אני ממשיך בזכות האדרנלין"

החלוץ השבדי של מילאן בראיון באנגליה: "אני לא רוצה להתחרט שהפסקתי לשחק מוקדם מדי", וגם: הבעיות במנצ'סטר יונייטד, האיכות בפרמיירליג, והווידוי המפתיע על החבטה באספיליקווטה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.11.21 - 09:21

כשהוא בן 40 ועדיין משחק ברמות הגבוהות, כבר כעת ברור שזלאטן איברהימוביץ' הוא שחקן שיזכה למקום של כבוד בהיכל התהילה של הכדורגל העולמי. השבדי שסיכם לפני מספר ימים על הארכת חוזה במילאן, ערך ראיון מקיף ב'גרדיאן' האנגלי, ואצל זלאטן כמו זלאטן, זה לא היה משעמם.

"היום קמתי בבוקר עם כאבים בכל הגוף, אבל כל עוד יש לי אדרנלין ובשביל מה לשחק, אני ממשיך. אני ממשיך לעבוד כדי לשמור את עצמי בטופ. אני אמשיך לעשות את זה כל עוד אני יכול, אני לא רוצה להתחרט שהפסקתי ואז בעוד כמה שנים לחשוב שהייתי יכול לשחק עוד כמה שנים. אני רוצה להגיע למצב שאני גמור לחלוטין ואומר 'אני לא יכול לעשות  את זה יותר'. כרגע זה לא המצב", סיפר על מצבו הפיזי בגילו המתקדם.

הסיבות שהוא ממשיך לשחק: "זה לא בשביל החוזה או הפרסום. אני לא צריך את זה. הדבר היחידי שמניע אותי זה האדרנלין. להשיג עוד שני עוקבים או עוד כסף לא ירפא את הכאבים בגוף. תשומת הלב מהאנשים לא תרפא את זה. אך ורק האדרנלין. אין לי בעיה לסבול, זה כמו לאכול ארוחת בוקר. הדור הזה לא מבין מה זה לסבול, הם צריכים לעשות מעט על מנת לקבל קרדיט. אני מאוד גאה שהגעתי מהדור הישן".

על מילאן והסגל הצעיר שלה: "אני מאוד גאה כי אני רואה את השחקנים הצעירים האלו לוקחים יותר ויותר אחריות. המנטליות שלהם משתנה. זאת השמחה שלי עכשיו. זה נותן לי אנרגיה לצאת ולרוץ כמוהם. זה יוצא דופן, הם גורמים לי להיות צעיר, כמו בנג'מין באטון".

זלאטן, ששיחק נגד פאולו מאלדיני הגדול, משתף פעולה כעת עם בנו דניאל, וסיפר: "הם שונים ואני שמח על כך, כי לא פשוט שמשווים אותך לאבא שלך, בטח כשהייתה לו קריירה כזאת. אנחנו עוזרים לדניאל בכל דרך. הוא כישרון גדול, אבל אני תמיד אומר לו, 'פשוט תשחק את המשחק שלך, תילחם, ואז אתה תוביל את הדרך שלך בעצמך'. אני שמח, שיחקתי נגד האבא והיום אני משחק עם הבן שלו. אולי אשחק גם נגד הבן של דניאל...".

הבעיות ביונייטד בה שיחק במשך שנתיים: "הייתה לי תקופה נהדרת באנגליה. זה מועדון מדהים וזכינו בכמה תארים. הם מדברים שם יותר מדי על העבר ונכנסים ללופ. כשהגעתי לשם אמרתי שאני מתרכז בהווה. אתה לא יכול לחשוב כל הזמן על ההיסטוריה שלך, אתה חייב לנקות את הראש".

הפרמיירליג: "מעריכים אותה יותר על המידה מבחינת האיכות הטכנית, אבל יש לה איכויות אחרות, בעיקר הקצב והמהירות. אתה יכול להיות השחקן הכי טוב בעולם, אבל אם לא תעמוד בקצב שלהם, אתה לא תצליח. בצרפת, ספרד ואיטליה, הטכניקה טובה יותר. בגלל זה יש כל כך הרבה שחקנים זרים באנגליה, הם מביאים את הטכניקה לליגה".

העימות מול אסיפילקואטה במשחק בין שבדיה לספרד, בו דחף את המגן: "עשיתי את זה בכוונה ואני לא מתבייש לומר את זה", הודה איברהימוביץ', "הוא עשה מעשה מטופש מול אחד השחקנים שלנו, אבל מולי לא היה לו אומץ לעשות את זה. אמרתי לו שאראה לו מה יקרה אם הוא יעשה לי דבר כזה וזה מה שקרה. זה היה מטופש, אבל הייתי עושה את זה שוב במאה אחוז".