הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ראשי יובנטוס נחקרים. החשד: לא דיווחו על הכנסות של 50 מ' יורו

חשדות חמורים כנגד הגברת הזקנה. נשיא המועדון אנדראה אניילי וסגנו, פאבל נדבד, בין הנחקרים בטענה לרישום כוזב ואי דיווח על סכומי עתק. הרשויות האיטלקיות פשטו על משרדי המועדון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.11.21 - 01:14
תחילת כתבה

כעשור וחצי אחרי פרשת הקאלצ'ופולי, האם יובנטוס בדרך לעוד לטלטלה? לפי מה שנחשף הלילה (בין שישי לשבת) בהחלט יכול להיות. בכל כלי התקשורת האיטלקית דווח על חשדות חמורים במיוחד באשר להתנהלות הכלכלית של ראשי הגברת הזקנה, שכעת עומדים בפני חקירה שנפתחה בעניינם.

במועדון יש לא פחות מ-6 נחקרים, בינהם הנשיא אנדראה אניילי, סגן הנשיא פאבל נדבד והמנהל הספורטיבי לשעבר פאביו פראטיצ'י (כיום בטוטנהאם), נגדם חשדות חמורים שנוגעים לרישום כוזב במסמכי תאגיד, ועל כך שלא דיווחו על הכנסות בגובה 50 מיליון יורו. החשדות נוגעים ל-42 עסקאות שביצע המועדון, ביניהן הטרייד הזכור עם ברצלונה, שבמסגרתו ארתור מלו עשה את הדרך לטורינו תמורת מיראלם פיאניץ'.

למעשה, החקירה נפתחה עוד בחודש מאי האחרון בצורה סמויה, ועכשיו הפעילות נחשפה לראשונה.על פי הדיווחים, לחקירה עלולות להיות השלכות בשני מישורים: בצד הספורטיבי, יובנטוס עלולה לספוג קנס או עונש הפחתת נקודות מההתאחדות האיטלקית, ובמישור הפלילי מדובר בעבירות שלא מן הנמנע שיובילו לעונשי מאסר.

"נכון לכרגע, החקירה מכוונת על מנת לברר את החשדות העוסקים בהודעות בנקאיות כוזבות והנפקת חשבוניות על עסקאות שלא יצאו לפועל", נאמר בהודעה שיצאה לתקשורת על ידי משרד התובע הציבורי באיטליה.

בעקבות כך, רשויות החוק באיטליה פשטו על משרדי המועדון על מנת לאסוף את כל המסמכים הדרושים לחקירה, כשהחשדות נוגעים לשנים 2018 עד 2021. לפי המדווח בארץ המגף, הצורך בפתיחת החקירה התעורר במיוחד בעקבות חשדות לפעילות פסולה של המועדון במהלך העסקה שכללה את מיראלם פיאניץ' וארתור ב-2020.