הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הפרדת כוחות: 1:1 בין יובנטוס לנאפולי

הקרב בין הצפון לדרום הסתיים ללא הכרעה. מרטנס (23) וקייזה כבשו (54)

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.01.22 - 23:39
מעבר למשחק צמרת (GETTY)
מעבר למשחק צמרת (GETTY)

הבטיח הרבה, קיים לא מעט. יובנטוס ונאפולי נפרדו הערב (חמישי) ב-1:1 קצבי במיוחד שכלל אינספור מצבים ליד שני השערים. דריס מרטנס הרשית ראשון עבור האורחת בדקה ה-23, פדריקו קייזה השלים קאמבק אחרי מעל לחודש של היעדרות וקבע את תוצאת המשחק עם השוויון בדקה ה-54. החבורה של לוסיאנו ספאלטי מתרחקת מהמקום השני כשמילאן כבר 5 נקודות ממנה, יובה עלולה לרדת למקום השישי עם סיום המחזור.

זה קרב שנשא עימו יריבות עמוקה, ארוכה ורבת שנים. מעבר לכך, היה זה מפגש בין שתיים מהקבוצות האיכותיות והמעניינות שיש לכדורגל האיטלקי להציע. והאמת? הוא גם הרגיש כך. על אף תוצאה "אפורה", יובה ונאפולי סיפקו 90 דקות נהדרות על כר הדשא בטורינו שהזכירו ימים יפים של הליגה שאיבדה מעט מכוחה בעת האחרונה.

כיאה לקרב בין הצפון לדרום, וככזה שהתרחש בצפון, יובה רצתה להוכיח חיש מהר כי היא בעלת הבית. על אף שחסרו את צמד הבלמים ג'ורג'יו קייליני (קורונה) ולאונרדו בונוצ'י (פציעה), הביאנקונרי לחצו גבוה מאוד ואיימו ללא הרף על שערה של האורחת. אך הייתה זו דווקא נאפולי, שהגיעה לצפון הרחוק ללא שבעה שחקני הרכב, שעלתה ראשונה על הלוח.

בניגוד גמור למהלך המשחק, פעולה יפה של דריס מרטנס הדהימה את היושבים באיצטדיון "אליאנץ" בטורינו והעלתה את נאפולי ליתרון בדקה ה-23. אך יובנטוס לא ויתרה, ובחסות פדריקו קייזה הנהדר הצליחה גם לחזור למשחק.

האיטלקי, ששב מהיעדרות בת מעל לחודש, הראה עד כמה הוא משמעותי במערך שי מסימיליאנו אלגרי. אינספור פריצות מסחררות, סידור מצבים לחבריו ואיומים חוזרים ונשנים על שערו של דויד אוספינה היוו איום בלתי פוסק על האורחת מהדרום. לבסוף, בדקה ה-54, קייזה ויובה גם באו על שכרם עם שער של האיטלקי הנפלא.

אך בסופו של דבר, המשחק הסתיים בהפרדת כוחות -1:1. המשמעות: נאפולי מתרחקת ממילאן שבמקום השני, כשבמאזנה 40 נקודות - 5 פחות מלרוסונרי. ויובה? אצלה המצב קשה בהרבה. "הגברת הזקנה" במקום החמישי עם 35 נקודות, כעד לסיום המחזור היא עלולה למצוא עצמה במקום השישי.

מהלך המשחק
המארחת פתחה בלחץ גבוה, ופדריקו קייזה לא המתין זמן רב כדי להראות כי הוא שב למגרשים. הקיצוני הפנטסטי של יובנטוס הגיע למצב מסוכן כבר בדקה הרביעית כשבעט מתוך הרחבה, אך נחסם על ידי הגנת נאפולי. דקה לאחר מכן, ווסטון מקני היה חייב להעלות את יובה ליתרון כשהחמיץ נגיחה מ-5 מטרים. פספוס ענק לאמריקני.

השליטה של יובה נמשכה. בדקה ה-10, פריצה אדירה של פדריקו קייזה ממרכז המגרש הסתיימה במסירה לאדריין ראביו בתוך הרחבה, הצרפתי בעט תחת לחץ ופספס במעט את המסגרת. בדקות שלאחר מכן הגיעה התעוררות מכיוונה של נאפולי, אך שוב היה זה קייזה שהיה קרוב מאוד לכיבוש. בדקה ה-16 האיטלקי הנהדר שיחרר כדור עוצמתי ברגל שמאל מ-18 מטרים שפספס בסנטימטרים את המסגרת של דויד אוספינה.

ובניגוד גמור למהלך המשחק, נאפולי היתה הראשונה לעלות על הלוח. בדקה ה-23, דריס מרטנס קיבל את הכדור בקצה הימני של הרחבה ושיחרר כדור חזק ושטוח לפינה הרחוקה ולרשת. 0:1 מדהים בטורינו.

למרות לחץ נוסף של יובנטוס בהובלתם של פדריקו קייזה ו-ווסטון מקני, דווקא נאפולי היתה קרובה לשני. אחרי בעיטה אידרה של ז'ילינסקי בדקה ה-37 שנהדפה על ידי השוער, כדור חופשי מסוכן של דריס מרטנס בדקה ה-45 חלף סנטימטרים מהמסגרת של שצ'זני.

יובנטוס פתחה את המחצית הראשונה בדומה לראשונה - עם לחץ גבוה. שני שיתופי פעולה בין אלברו מוראטה לפדריקו קייזה עד לדקה ה-50 הסתיימו במצבים ללא סכנה ממשית על שערו של אוספינה.

בסופו של דבר, המכבש של המארחת השתלם, ובדרך המתוקה מכולן. פדריקו קייזה, ששב אחרי מעל לחודש של היעדרות מהמגרשים, שיחרר כדור נהדר ברגל שמאל מקצה הרחבה והכניע את אוספינה בדקה ה-54. 1:1 בטורינו.

הקצב האדיר נמשך. בדקה ה-61 היה זה שוב פדריקו קייזה הנהדר שהשתלט על הכדור עם חזהו ושיחרר וולה אדיר מקצה הרחבה שנהדף על ידי אוספינה. הכדור החוזר הגיע למקני שבעט מ-23 מטרים החוצה. שלוש דקות לאחר מכן היה זה דריס מרטנס שכמעט והשלים צמד כשבעט מתוך הרחבה ברגל שמאל, שצ'זני היה עירני ומנע את השני של נאפולי.

בדקה ה-65 קיבלו אוהדי יובנטוס בחזרה את פאולו דיבאלה, ותוך דקה הוא הזכיר מדוע התגעגעו אליו. הארגנטיני המצוין שיחרר בעיטה מסוכנת מ-25 מטרים שאילצה את אוספינה למתוח את איבריו ולמנוע שער נהדר. יובה המשיכה לחפש את השער, ובדקה ה-90+4 מויזה קן היה קרוב להפוך ליקיר האוהדים כשנגח מקרוב מעט מעל השער.