הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מפגן עוצמה: 3:4 ענק ליובנטוס על רומא

חלון ראווה לסרייה א': מהפכים, אדום, פנדל שהוחמץ ודרמה נדירה באלימפיקו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  09.01.22 - 21:47
קרב פשוט אדיר בין יובנטוס ורומא (GETTY)
קרב פשוט אדיר בין יובנטוס ורומא (GETTY)

כשמדברים על "חלון ראווה" לליגה, אז זה. רומא ויבנטוס סיפקו הערב (ראשון) את אחד המשחקים הטובים ביותר העונה באיטליה עם 3:4 ענק לגברת הזקנה בסיומה של דרמה אדיה. יתרון שעבר מצד לצד, שבעה שערים, אדום ופנדל שהוחמץ ייזכרו כהצגת כדורגל לפנתיאון באולימפיקו.

רומא ויובה נפגשו הערב כששתיהן משוועות לנקודות אחרי עונות לא פשוטות שעוברות על מועדוני הענק. מצד אחד, המארחת שהגיעה להתמודדות מהמקום ה-8 ועם האפשרות לעלות עד למקום ה-6, לפחות זמנית, במקרה של ניצחון. בצד השני, הביאנקונרי מהמקום ה-5, שעושים הכל כדי לכפר על פתיחת העונה הזוועתית שלהם במטרה להיכנס אל בין ארבע הראשונות בסרייה א'. ועם שני המטענים הללו, בתוספת קהל חם, קיבלנו פיצוץ של ממש בעיר הבירה של איטליה.

החגיגה החלה דווקא מכיוונה של המארחת, כשתמי אברהם נגח את הראשון כבר בדקה ה-11 ושלח את הקהל המקומי את השמיים. אך היתרון של "הזאבים" לא החזיק זמן רב, אחרי שפאולו דיבאלה, ששב רק במחזור האחרון מהיעדרות, כבש בבעיטה נהדרת בדקה ה-18 וקבע 1:1 באולימפיקו. השמחה של יובה נמהלה מהר מאוד בעצב גדול, כשפדריקו קייזה, ששב גם הוא במשחק האחרון מפציעה שהשביתה אותו לתקופה של חודש, נאלץ לעזוב את כר הדשא עקב כאבים כבר בדקה ה-32 והוחלף בדז'אן קולוסבקי.

את המחצית השנייה פתחה רומא כמו מלוע של תותח. הנריך מקיטריאן מצא את הרשת בדקה ה-48, כש-5 דקות לאחר מכן היה זה לורנצו פלגריני הנהדר שקבע 1:3 מהדהד לרומאים. בשלב הזה, מעטים היו שמים את הצ'יפים שלהם על הגברת הזקנה, מלבד היא עצמה, וגם זה לא בטוח.

אך אז, החלו 7 הדקות של יובנטוס בגן העדן. מנואל לוקאטלי צימק עבור האורחת בדקה ה-70, המחליף קולוסבסקי השווה בדקה ה-72 ומתיה דה שיליו קבע מהפך ענק בדקה ה-77 - יובה בעננים. ובכן, לא כל כך מהר.

מתיאס דה ליכט, בלמה המושמץ של הביאנקונרי, נגע עם הכדור בידו ברחבה בדקה ה-81, קיבל צהוב שני, הורחק וגרם לפנדל דרמטי עבור רומא, שזכתה בהזדמנות פז להשוות. אך הערב, באמת שהכל יכול היה לקרות. לורנצו פלגריני ניגש אל הכדור, שלח אותו אל הפינה השמאלית התחתונה של וויצ'ך שצ'סני, שהדף נהדר וגם קבע את תוצאת המשחק. 3:4 עצום ליובנטוס באולימפיקו.

כתוצאה מכך, הגברת הזקנה נשארת בתמונת המאבק על המקום בליגת האלופות כשהיא עם 38 נקודות - שלוש פחות מאטאלנטה הרביעית. רומא לעומת זאת, מתרחקת מאוד ממקומה הטבעי כשהיא נותרת במקום ה-8 עם 32 נקודות.